,,Ja jums ir divi klaipi maizes, apmainiet vienu pret ziediem! Maize baro miesu, ziedi – dvēseli!”

(Antuans de Sent – Ekzeperī)

Šī gada decembrī Maltas vidusskolas skolotājas Valentīna Čepele, Jolanta Kotebo un Inga Lubāne piedalījās Rēzeknes novada vispārizglītojošo mācību iestāžu starpdisciplināro mācību ideju konkursā. Pieteiktās idejas nosaukums bija ,,Ziedi – dvēselei!”. Šīs idejas mērķis ir - sekmēt Maltas vidusskolas skolēnu līdzdalību Latvijas simtgades svinībās, bagātinot skolas apstādījumus ar pavasara ziediem.

Šajā konkursā skolotājas ieguva 2. vietu un 100 eiro naudas balvu projekta realizācijai. Par saņemto finansējumu tiks pirkta tulpju šķirne ,,Latvija”, kas ir selekcionēta Nīderlandē, par godu Latvijai. Projektā piedalīsies Maltas vidusskolas 7. klašu skolēni, kuri projekta ietvaros izzinās sīpolpuķu daudzveidību, selekcijas iespējas Latvijā, pētīs sīpolpuķu nonākšanu Latvijā un praktiski veiks pētījumu par sīpolpuķu stādīšanas un audzēšanas apstākļiem. Projekta noslēgumā 2018. gada rudenī skolēni aicinās visu skolas kolektīvu piedalīties pavasara sīpolpuķu stādīšanas pasākumā.

Aktīvākie 7. klašu skolēni dāvanā saņems vienu tulpju sīpolu ,,Latvija”. Šis tulpes sīpols katra dzīves vietā nesīs vēstījumu par Latvijas dzimšanas dienu un iespējams Maltas pagastā un tuvākajā apkārtnē iemirdzēsies jauns zvaigznājs par godu Latvijai.

V. Čepele, J. Kotebo un I. Lubāne