Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Maltas vidusskolas 1.b, 2.b un  3.b klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Nadeždu Tarakanovu, Valentīnu Ružāni un Regīnu Titovu 24. aprīlī devās braucienā uz Aglonas maizes muzeju.

Mūs sagaidīja muzeja saimniece latgaliešu tautas tērpā, pastāstīja par labības audzēšanas un maizes tapšanas procesu. Caur ceptuves logu mums bija iespēja paskatīties, kā tiek cepta maize. Pēc tam katram skolēnam tika dota iespēja pašam izveidot rudzu maizes kukulīti. Izcepto maizīti bērni paņēma uz mājām. Bija priecīgi un lepni, ka tas ir viņu veidotais un izceptais kukulītis.

Muzeja apmeklējuma  turpinājumā mūs gaidīja mielasta galds ar maizes degustāciju un zāļu tējas dzeršanu.

Mums bija interesanti “iziet” maizes ceļu no graudiņa līdz kukulītim, imitējot dažādus darbus.

Ceptuves veikalā mēs labprāt nopirkam svaigi ceptu maizi un konditorejas izstrādājumus.

Paldies Aglonas muzeja saimniecei Vijai Ancānei par viesmīlību, audzinošajiem mirkļiem un interesanto muzejpedagoģisko programmu!

1.b, 2.b, 3.b klases audzinātājas N. Tarakanova, V. Ružāne, R. Titova