Ar tramvaju1

Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Maltas vidusskolas 7. b klases skolēni  kopā ar klases audzinātāju Olgu Lavrenovu š.g. 15. oktobrī caur retro tramvaja logiem izbaudīja Daugavpils vēsturiskās vietas un šodienas dzīvi. Ceļojums pa pilsētu notika ar pagājušā gadsimta beigās Rīgas vagonu rūpnīcā ražoto tramvaju.

Zili baltais retro tramvajs bija aprīkots  ar galdiņiem, sarkaniem aizkariem un bērnu stūrīti ar rotaļlietām. Tramvajā valdīja silta un mājīga gaisotne, neskatoties uz to, ka ārā bija drēgns un lietains laiks.

Ekskursija ilga aptuveni vienu stundu. Mūsu ceļojums pa pilsētu, kura garums 12 km, bija aizraujošs un interesants.

Mēs uzzinājām daudz vairāk par Daugavpils pilsētu, tramvaju rašanās vēsturi un pat par ceļu satiksmes drošības noteikumiem. Mūsu gide Veronika šo neparasto ekskursiju noslēdza ar jautru mīklu minēšanu.

Skolēni bija patīkami pārsteigti par šādu ekskursijas formu, jo ne katru dienu mums ir iespēja apvienot lietderīgo ar patīkamo.

Ar tramvaju2Ar tramvaju3

7. b klases audzinātāja Olga Lavrenova