Gleznotājas Aijas Princes un Daigas Haufmanes Mākslas studija piedāvāja  Maltas vidusskolas 1.abc – 4.ab klašu skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros iepazīt tradicionālas un netradicionālas glezniecības tehnikas, kā arī pašiem bērniem aktīvi līdzdarboties, eksperimentēt, gūt iemaņas un vērot atšķirības, strādājot ar krāsām, smiltīm un citiem dabas materiāliem.

Darbojoties ar dažādiem dabas materiāliem, skolēni vienlaikus iepazina Latvijas mākslinieku pielietotās dažādās glezniecības tehnikas. Nodarbības noslēgumā tika veidota kopizstāde, mudinot bērnus ieraudzīt katra darba unikalitāti. Savus darbus skolēni paņēma līdzi kā piemiņu no nodarbības.

Darbība pārsvarā  notika ar pirkstiem. Tas veicina pirkstu sīkās motorikas attīstību.

Darbā tika izmantoti maksimāli dabīgi produkti, jo smiltis ir mākslinieču krāsotas.

Skolēniem patika darboties ar krāsainajām smiltīm. Viņi to darīja ar prieku un aizrautību. Lepojās ar saviem skaistajiem darbiņiem.

Nodarbībā gūtās iemaņas bērni varēs izmantot vizuālās mākslas stundās un fakultatīvos. Apgūtās glezniecības tehnikas pielietot, veidojot darbus vizuālās un lietišķās mākslas konkursiem.

Direktora vietniece Anita Purviņa

20200924 123144WhatsApp Image 2020 09 24 at 18.37.53WhatsApp Image 2020 09 24 at 18.39.00