Sadarbojoties ar nevalstisko organizāciju „Humana People to People” Latvijā, Maltas vidusskolas skolēniem- Dinai Belevičai, Žanim Lācim, Kristai Greižai, Aleksandram Mironovam un Annai Jasinskai kopā ar skolotāju Marutu Krasnobaju bija iespēja doties uz Rumāniju un piedalīties projektā par izglītību mieram „YOUth 4 peace”, ko rīkoja organizcija „Actions for change” Rumānijas pilsētā Klužā- Napokā no 20. līdz 28. novembrim. Projektā piedalījās jaunieši no 6 valstīm un pārstāvji, grupu vadītāji.

Projekta galvenais mērķis bija attīstīt jauniešu dzīves prasmes, lai dalībnieki, globāli pilsoņi, spētu veiksmīgi risināt problēmas.

Pirmajā dienā ieradās visi dalībnieki, bet nākošajā jaunieši piedalījās iepazīšanās aktivitātēs. Nākamo 5 dienu garumā dalībnieki izspēlēja “World peace game”, tika izveidotas 4 valstis un darbojās 3 aģentūras; katram skolēnam tika piešķirta loma, piemēram, Pasaules Bankas direktors, valsts ministru prezidents, finanšu direktors, u.c., arī viena loma, kura tika turēta slepenībā. Galvenais uzdevums bija atrisināt 23 krīzes pasaulē un spēles noslēgumā katras valsts budžetam bija jābūt lielākam, nekā uzsākot spēli.

Šo dienu laikā skolēniem izdevās atrisināt krīzes un uzvarēt „Pasaules miera spēli”, pēcpusdienās dalībnieki piedalījās semināros- radošajās darbnīcās, kā arī, katru vakaru dalībnieki prezentēja savu valsti. Latvija tika prezentēta ar savu ēdienu un tradīcijām, dalībnieki arī izmēģināja latviešu nacionālās dejas soļus. Tika pārbaudīta arī klausītāju vērība, uzdodot jautājumus par faktiem, kas bija saistīti ar Latviju un tās iedzīvotājiem.

Projekta noslēgumā dalībnieki ieguva ‘’Youthpass ‘’ apliecību par piedalīšanos projektā, bet, kā uzver paši, dalībnieki, ļoti svarīgs fakts ir tas, ka projekts sniedzis neaizmirstamu pieredzi, jaunus draugus un pozitīvas emocijas.

Maruta Krasnobaja

autores foto