2018. gada 19. decembrī Maltas vidusskolas 4.klašu skolēni devās uz SIA “Kristāla kurpīte”, kur tie iepazinās ar kurpnieka profesiju un paši izmēģināja savus spēkus kurpnieka amatā.

Lai skolēni izprastu šo profesiju, meistares sākumā iepazīstināja ar kurpnieka seno vēsturi- ar to, kādam nolūkam tika ražoti apavi, kādi materiāli (piemēram, papiruss, koks, metāls, vilna, u.c.) tika izvēlēti un apstrādāti, apskatīja arī dažāda veida apavus klātienē. Skolēni iepazinās, ar to, kā tika ražoti izturīgi apavi, kas kalpo dažādos apstākļos, uzzināja, ka augstpapēžu kurpes pirmie sāka nēsāt vīrieši, bet sievietes - vēlāk.

Pasākuma turpinājumā skolēni iepazinās ar dažādiem darba rīkiem, kurus ik dienu izmanto kurpnieki, lai veiktu savu darbu: tie ir gan dažādi materiāli, šujmašīnas, līme, instrumenti, āmurs, naglas, u.c. Skolēni apskatīja darbnīcu un klātienē vēroja kurpnieku darbu, kad apavi tika šūti, laboti, gatavoti un slīpēti. Dalībnieki apskatīja uzņēmuma ražoto produkciju- ādas apavi, somas jostas, arī pastalas.

Pasākuma noslēgumā skolēni darbojās arī praktiski, paši iejutās kurpnieka ādā, vēroja meistaru darbu un paši gatavoja suvenīru pastaliņas. Skolēni atzina, ka pasākums bija interesants, pārliecinājās, ka kurpnieka darbs nav viegls, bet tomēr tas šķita interesants.

Maruta Šaudiņa, pedagogs karjeras konsultants