mindstorms1mindstorms2

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes atbalstam konkursā par materiālās bāzes papildināšanu tehniskās jaunrades aktivitātēm 2019./2020. mācību gadā, novembra sākumā tika realizēts Maltas vidusskolas projekts "Train UP 2", kura īstenošanai tika piešķirts 490 EUR liels finansējums.

Projekta ietvaros tika iegādāts Lego Mindstorms EV3 robotikas komplekts, Lego Mindstorms Expansion set (papildkomplekts), Lego Mindstorms Ev3 krāsu sensors un 1,5V AA baterijas (24 gab.).
Iepriekš minētais inventārs šobrīd tiek aktīvi pielietots praksē, jo ar 29.novembra Ludzas novada robotikas kausa organizētajām robotikas sacensībām sāksies šī mācību gada robotikas “sezona”.
Iegādātais robotikas komplekts ļaus piedalīties robotikas turnīros vēl vismaz diviem robotikas entuziastiem, bet kopumā arī popularizē robotiku skolas mērogā kā lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespēju, kur ar neformālās izglītības palīdzību, skolēni attīsta tehniskās prasmes, kas ilgtermiņā kalpos arī par pamatu tehnisko zināšanu tālakai, padziļinātākai apguvei nākotnē.

Robotikas pulciņa vadītājs Jānis Šaudiņš