3diskusija 23diskusija 1
20. janvārī  norisinājās trešā diskusija, kuru rīkoja biedrība ''Viedokļu līderu skola''. Jaunieši, skolotāji, aktīvisti un zinošas savā nišā personības turpināja diskutēt par sociālo tīklu lomu cilvēku ikdienā, precīzāk, diskusijas tēma bija ''Digitālā higiēna- kā uzvesties sociālajos tīklos, lai nesabojātu savu reputāciju.'' Gan pieaugušajiem, gan jauniešiem bija līdzīgi viedokļi par to, kā ir jāuzvedas digitālajā pasaulē. Tāpēc jaunieši apkopoja visu dzirdēto diskusijā un vēlas ieteikt padomus, kā vajag uzvesties internetā.
Diskusijā apspriedām tādu nopietnu tēmu kā digitālā higiēna, katrs no dalībniekiem dalījās ar savu viedokli un noderīgiem padomiem saistībā ar uzvedību sociālajos tīklos. Es gribētu ieteikt būt uzmanīgiem ar informāciju, ko lasāt un ar ko dalāties, izturēties pret citiem ar cieņu un pieklājību un nekad neuzticēties svešiniekiem internetā. (Daniela Danilova)

Man šī diskusija bija visnozīmīgākā. Sociālie tīkli ieņem ļoti svarīgu lomu mūsu dzīvēs, tāpēc mums ir jāmāk pareizi un droši lietot tos. Mans padoms ir vienmēr pārbaudīt informāciju, ko jūs publicējat sociālajos tīklos, un nepublicēt pārāk privātu informāciju, jo tas var apgrūtināt jūsu nākotni, piemēram, darba meklējumos. (Patrīcija Viļuma)

Es uzskatu, ka, pirmkārt, ir jāapzinās iespējamā bīstamība internetā. Vienmēr jābūt uzmanīgam ar savu personīgo informāciju. Katru reizi, kad tu ievieto kaut ko sociālajos tīklos, pārliecinies, vai tiešām gribi, lai visi to redz, piemēram, bildes ar tavu bērnu. Ja vēlies saglabāt savu privātumu, reģistrējies pēc iespējas mazāk sociālajos tīklos, lai saglabātu savu anonimitāti. (Aiga Greiža)

20. janvārī mums bija diskusija par dezinformācijas tēmu internetā. Es uzzināju daudz jauna un dalījos ar savām domām par to. Dezinformācijas tēma vienmēr būs aktuāla, tam jābūt gatavam, kad dodaties internetā. Vislabāk ir neuzticēties pirmajiem pieejamiem avotiem, bet gan pārbaudīt informāciju un lasīt par to citās vietnēs. Tāpat neuzticieties cilvēkiem internetā, nedodiet savus datus, paroles, jo nav zināms, pie kā tas var novest. Ja runājam par to, kā sazināties ar cilvēkiem internetā, tad ir etiķete – kā uzvesties un ko darīt. Es domāju, ka vissvarīgākais ir izturēties pret cilvēkiem ar cieņu un neaizskart citu jūtas. (Anastasija Rževska)