Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle "Kļūšu par profesionāli". Spēle ir pieejama tiešsaistē parprof.lv.

"Bērnu un vecāku priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi un mītiem apvīti. Šo spēli radījām, lai sākumskolas skolēni interaktīvi varētu iepazīt 37 dažādu profesiju pārstāvju ikdienu viņu darba vidē, kā arī noskaidrot profesijās nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus," uzver Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem, ko sev uzdod jaunieši - gan tie, kas vēl mācās skolā vai studē augstskolā, gan tie, kas jau domā par darba gaitu uzsākšanu, ir: kā veidot savu profesionālo karjeru? Ko es gribu un varu darīt? Ko no manis sagaida darba tirgus? Kā lai saprot, kur un ko studēt? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, jauniešiem ir pieejamas vairākas atbalsta iespējas karjeras izvēles jomā.

Lai veicinātu skolu jauniešu informētību par iespējām jau pēc 9. klases iegūt profesionālu izglītību un ātrāk iekļauties darba tirgū, kā arī mudinātu profesionālās izglītības iestādes fokusēties uz mūsdienu darba tirgū pieprasītu mācību piedāvājumu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) rīko tiešsaistes konferenci

Rēzeknes novada vidusskolu skolēnu vecākiem  12. martā  plkst. 17.30 tiešsaistē ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  tiek rīkots seminārs „Kā izvēlēties profesijas virzienu?” Šis seminārs  atklās jaunas zināšanas par personību tipiem, kas dos skaidrojumus vecākiem un pedagogiem par to, kuri profesiju virzieni varētu būt piemēroti konkrēta rakstura cilvēkiem.

Iemācīsimies atpazīt pēc uzvedības un vizuāli dažādus cilvēkus, apgūsim zināšanas, kas motivē un demotivē konkrētus personības tipus. Uzzināsim, cik atšķirīga ir pasaule un iespējams, ka vecākiem bērni ir pilnīgi citādāki nekā viņi paši.

Pārrunāsim, kā šīs zināšanas var palīdzēt profesijas virzienu noteikšanai.

Šis ir pats pieprasītākais seminārs vecāku un jauniešu vidū, jo palīdz atklāt, kāpēc dažkārt neveidojas sadarbība starp bērniem, vecākiem vai pedagogiem, kā arī – kāpēc bērni neizvēlas to, ko iesaka vecāki. Pēc lekcijas vecāki  varēs saņemt atbildes uz jautājumiem par bērnu profesijas izvēli.

Semināra struktūra:

  1. Lekcija „Kā izvēlēties profesijas virzienu?” Skaidrojumi vecākiem un jauniešiem, kā nolasīt testa rezultātus. Skaidrojumi par rakstura kombinācijām, to stiprajām īpašībām un attīstības jomām.
  2. Individuālās sarunas tiek piedāvātas pēc kopējā semināra - 8 individuālās tiešsaistes sarunas pēc iepriekšējā pieraksta (videozvanā). Katra nodarbība 15 minūtes.

Pirms nodarbības jauniešiem tiek nosūtīti testi, kas ir jāaizpilda elektroniski un jāatsūta atpakaļ. Tad uz testa rezultātu pamata tiks skaidroti profesijas izvēles virzieni individuālajā sarunā (videozvanā). Kopējie testu rezultātu principi tiks skaidroti lekcijā.

Pirmie 8, kas pieteiksies uz individuālo sarunu, saņems padziļinātākus skaidrojumus.

Lektore: Dace Briede-Zālīte, Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli” dibinātāja un vadītāja, Personīgās izaugsmes trenere. Daces 20 gadu pieredze, strādājot starptautisko uzņēmumu valdēs un vadības grupās, kā arī 10 gadu privātajās konsultācijās uzkrātās zināšanas, ir devušas unikālu kombināciju spēt izvērtēt personības profila rezultātus gan no darba devēja, gan darba ņēmēja perspektīvas. 2020.gada novembrī Dacei Briedei- Zālītei  izteikta VIAA atzinība par izcilību un sasniegumiem darbā ar karjeras atbalsta attīstību Latvijā 2019.gadā. Nominācijas “Izcilākais karjeras izvēles konsultants Latvijā” laureāte.