25. - 26. janvārī Maltas vidusskolas skolnieces Lana Povareščenkova un Viktorija Loginova piedalījās "JaKaMeKa līderiem" projekta ietvaros rīkotajās apmācības par medijpratību un kritisko domāšanu Latgales skolu pašpārvalžu līderiem Daugavpilī.

Projekta mērķis bija ļaut JaKaMeKa kluba jauniešiem dalīties savās zināšanās par medijpratību, apvienojot Latgales skolu aktīvos jaunos līderus.

Divu dienu laikā visaktīvākie JaKaMeKa dalībnieki vadīja medijpratības sesijas un dalījās savās zināšanās. Skolēniem bija iespēja pilnveidot savas prasmes mediju jomā, dalīties savā pieredzē, kā arī uzzināt citu cilvēku dzīvesstāstus.

Pirmajā dienā notika tikšanās ar Nataļju Paļčevsku - "Chayka.lv" komercdirektori un līdzdibinātāju. Maltas vidusskolas dalībnieces atzīmēja, ka šī tikšanās  bija ļoti iedvesmojoša, jo Natālija aizrautīgi stāstīja par saviem panākumiem, kā arī  par brīvā medija tapšanas ceļu, ar lielu interesi atbildēja uz jauniešu jautājumiem.

Vakarā jaunieši devās uz boulingu, lai atpūstos no dienas straujā skrējiena un labāk iepazītu viens otru.

Otrajā dienā  jaunajiem līderiem bija iespēja apmeklēt Biznesa inkubatoru Daugavpilī un nostiprināt savas zināšanas par uzņēmējdarbību un medijpratību.

Februārī aktīvākie darbnīcas dalībnieki brauks ciemos uz Kaunatas vidusskolu, lai aprīkotajā podkāstu istabā ierakstītu kopīgu podkāstu.

Paldies mācību vadītājai Kristinai Kastronovoi (neformālās izglītības trenerei) par interesantajām, izglītojošajām un aizraujošajām apmācībām!

Lana Povareščenkova

L 1L 2L3L4