Š.g. 20. oktobrī Maltas vidusskolas 5.a un 6.a klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Jolantu Kotebo un Kseniju Orlovu, programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, apmeklēja Daugavpils Skrošu Rūpnīcu.

Daugavpils Skrošu Rūpnīca ir vienīgā rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais skrošu liešanas tornis un kur joprojām notiek skrošu liešana.

Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar skrošu liešanas procesu un izmēģināt savus spēkus rūpnīcas šautuvē, šaujot mērķī ar pneimatisko ieroci, kurā bija ielādētas rūpnīcā ražotās skrotis.

Šīs ekskursijas laikā bērniem bija fantastiska iespēja izbaudīt vēstures elpu mūsdienu noskaņās.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju bērniem sajust neatkārtojamu 19.gs. industriālā mantojuma atmosfēru, vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā.

Sagatavoja: Jolanta Kotebo un Ksenija Orlova