Šogad Latvija svin savu simto dzimšanas dienu. Bet gatavošanās dzimšanas dienai aizsākās jau 2017. gadā, kad Maltas vidusskolas skolotājas, Jolanta Kotebo, Inga Lubāne un Valentīna Čepele piedalījās Rēzeknes novada izsludinātajā starpdisciplināro mācību priekšmetu projektā. Piesakoties projektam skolotājām radās doma, ka Maltas vidusskolas skolēni Latvijai un skolai varētu uzdāvināt īpašus ziedus. Šāda iespēja radās, jo par projekta piešķirtajiem līdzekļiem varēja iegādāties 250 īpašas šķirnes tulpes - ,,Latvija”. Šo tulpju šķirni 2015. gadā Latvijai uzdāvināja Nīderlandes selekcionāri laikā, kad Latvija bija Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

Šī gada rudenī tulpes ,,Latvija” kopā ar citām skolēnu un skolotāju dāvinātajām tulpēm savu mājvietu rada Maltas vidusskolas puķu dobēs. Tulpes stādīt palīdzēja 4. b, 7. c , 8. a , 8. b un 8. c klases skolēni.

Sakām paldies par sarūpēto dāvanu - 2. a klases skolēnam Armandam Afanasjevam, 3. a klasei, 3. c klasei, 4. a klasei un 4. a klases skolniecēm - Diānai Igolniecei, Laurai Dubenskajai, Sintijai Lempai, 4. b klasei, 5. a klasei, 5. b klasei, 7. c klasei, 8. a klasei, 8. c klases skolniecei Amandai Afanasjevai, 9. a klasei, 10. c klasei, 11. b klasei un 12. a klasei.

Skolēnu labi paveiktais darbs sekmēs piederību skolai, Rēzeknes novadam un Latvijai.

Gaidīsim pavasari, kad uzziedēs tulpes košās un priecīgās krāsās!