4. aprīlī norisinājās izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem "Ēnu diena". Tās mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

No Maltas vidusskolas Ēnu dienā piedalījās vairāki jaunieši. Šogad skolēnu profesiju izvēlē ir vērojama dažādība. Ēnotās profesijas, amats – agronoms, jurists, farmaceits, zobārsts, Robežsardzes koledžas kadeti, prokurors, deputāts.
Paldies jauniešu vecākiem par sadarbību un atbalstu!

Ieskats ēnotāju atziņās / atsauksmēs:

V.Čerņavka

Vladislavs Čerņavka, 12. klase
“Ēnu diena” ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par interesējošo profesiju. Šogad es izvēlējos iepazīties ar tirdzniecības pārstāvja – agronoma profesiju uzņēmumā “Scandagra Latvia”. No rīta mums parādīja prezentāciju par uzņēmuma vēsturi, mērķiem un sadarbību ar citam kompānijām. Pēc tam mēs devāmies ekskursijā pa noliktavām, birojiem, kabinetiem un laboratorijām, kur tiek pētītas graudaugu kultūras. Tur mums detalizēti pastāstīja par augu slimībām, kaitēkļu veidiem un par to, kā paiet tipiska agronoma darba diena. Vēlāk mēs aizbraucām ciemos pie viena no zemniekiem, kurš parādīja, kā ķīmiskās vielas un minerālmēsli ietekmē augsni. Apmeklējām milzīgus angārus ar jaunu lauksaimniecības tehniku. Diena noslēdzās kafejnīcā, kurā pārrunājām par profesijas aspektiem, tās priekšrocībām un apmācības iespējām. Kopumā šī bija ļoti informatīva un produktīva diena. Viss notika draudzīgā atmosfērā, bija patīkami komunicēt un gūt jaunu pieredzi. Ja vēl nezināt, par ko vēlaties kļūt nākotnē, vai jums ir kādi jautājumi, dalība “Ēnu dienā” jums noteikti palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

L.Bukovska

Linda Bukovska, 10. klase
Ēnu dienā es tiku iepazīstināta ar jurista darba pienākumiem, piedalījos domes sēdē. Man bija iespēja uzdot jautājumus juridiskās un lietvedības nodaļas vadītājai Ilonai Turkai un uzzināt, kur mācīties, lai iegūtu jurista profesiju. Nākamgad es gribu atkal piedalīties Ēnu dienā, jo bija ļoti interesanti iepazīties ar tik svarīgu un nopietnu profesiju.

Taisija Ņikitina, 7.b klase

Man ļoti patika piedalīties Ēnu dienā. Tā bija iespēja uzzināt, kā strādā farmaceiti un kas jāzina/jāmācās, lai strādātu šo darbu. Dienas laikā man bija iespēja vērot, kā strādā farmaceiti “Mēness aptiekā”, ko viņi dara, kādi viņiem ir darba pienākumi. Man ļoti patika aptiekas darbinieki, kuri pastāstīja man par šo profesiju. Es priecāšos, ja nākamajā gadā varēšu atkal piedalīties Ēnu dienā.

S.Vaidere

Santa Vaidere, 11.2 klase
Man ļoti patika piedalīties Ēnu dienā, bija interesanti. Uzzināju daudz kā jauna par zobārsta profesiju. Arī pati izmēģināju sevi zobārsta lomā, jo mums bija iespēja katram salabot zobu. Kā arī vienkārši vēroju, kā paiet zobārstu darba diena “36,6 Medicīnas centrā”. Es noteikti nākamgad vēlētos vēlreiz piedalīties Ēnu dienā.

V.Matvejeva V.Matvejeva 2

Viktorija Matvejeva, 10. klase
Ēnu dienu pavadīju Robežsardzes koledžā. Šajā dienā tikos ar 3.rotas kadetiem, viņi stāstīja un rādīja savu ierasto darba dienu, piemēram, apmeklēju cīņas nodarbības. Es uzzināju, ka kadeti ceļas ļoti agri, lai līdz pulksten 6:30 būtu gatavi rīta vingrošanai. Nākamgad diez vai varēšu piedalīties, jo būs jāgatavojas eksāmeniem, bet mēģināšu.

K.Leiniša

Ksenija Leiniša, 7.b klase
Ēnu dienas ietvaros man bija iespēja iepazīties ar prokurora profesiju un viņa amata pienākumiem Latvijas Republikas prokuratūras struktūrvienībā – Austrumlatgales prokuratūrā. Man ļoti patika, ka mēs apmeklējām arī īslaicīgās aizturēšanas vietu. Bija ļoti interesanti uzzināt par prokurora profesiju. Nākošajā gada gribētos iepazīties ar higiēnista profesiju.

R.Bringuls

Bringuls Raimonds, 9.a klase
Šogad es piedalījos “Ēnu dienā” un iepazinos ar amatpersonas - Rēzeknes novada domes deputāta darbu. Es uzzināju, kā notiek daudzi procesi un ko deputāti dara domē. Man patika vērot Rēzeknes novada domes sēdi un redzēt, kā notiek balsošana par dažādiem svarīgiem lēmumiem novadā.

Adriana Poplavska, 11. klase

Diemžēl šogad nevarēju oficiāli piedalīties “Ēnu dienā”, jo 4.aprīlī piedalījos iniciatīvas izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” mācībās. Bet man paveicās un mācībās “Kontakts” man bija iespēja trīs dienas vērot, kā darbojas JSPA lektori Kristīne Kostronovo un Sergejs Andrejevs, kuri vadīja mums neformālās apmācības. Tā kā mani ļoti interesē darbs ar jauniešiem, tad pēdējā dienā man bija interesanta saruna ar lektoru Sergeju. Sarunas laikā es uzzināju, kur var studēt, lai nākotnē es varētu strādāt ar jauniešiem, kādas ir karjeras iespējas, kādi pienākumi ir ekspertiem un lektoriem, kā arī daudz vairāk uzzināju par jaunatnes programmu un projektu iespējām. Kaut es šogad “neēnoju”, man izdevās ļoti daudz uzzināt par man interesējošo profesiju!

P.S. Droši vien vēl daudzi mūsu skolas skolēni Ēnu dienas ietvaros izmantoja lielisko iespēju iepazīt klātienē kādu sev interesējošu profesiju, bet informācijas trūkuma dēļ par viņiem "vēsture klusē":).