Š.g. 5. aprīlī Maltas vidusskolas 8.a, 11.2/3, 12.1/3. klases skolēni apmeklēja Līvānu stikla un amatniecības centru, kur iepazinās ar ekspozīciju "Līvānu stikla muzejs", piedalījās stikla pūšanas darbnīcā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar stikla fabrikas vēsturi, stikla veidošanas tradīcijām.

Līvānu stikla fabrika kādreiz bija ļoti nozīmīga ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Tagad fabrika vairs nepastāv. Līvānu stikla ekspozīcijā izvietoti savulaik Līvānu stikla fabrikā ražotie eksponāti. Šī ir vienīgā šāda veida ekspozīcija Baltijā.

Apmeklējot Līvānu stikla un amatniecības centru, skolēni uzzināja, kā ražoja stikla izstrādājumus, kāds stils dominēja katrā desmitgadē, kā veidoja dažādu krāsu stikla izstrādājumus. Viņiem ļoti patika stikla izstrādājumu izstāde.

Stikla pūšanas darbnīcā bija iespēja ielūkoties, kā stikla pūtēja rokās top stikla izstrādājumi, uzzināt stikla izstrādes tehnoloģijas noslēpumus. Bija interesanti vērot šīs retās profesijas pārstāvja darbu.

Iegūto informāciju skolēni varēs izmantot dažādos mācību priekšmetos, stāstot par redzēto, dzirdēto,  stikla pūšanas darbnīcu un stikla pūtēja profesiju.

Direktora vietniece izgl.j. Anita Purviņa