8.februārī Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā notika starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice” Latvijas kārtas laureātu apbalvošanas pasākums. Konkursu Latvijā organizēja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā.

2024. gadu Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ir pasludinājusi par Starptautisko kamieļu aizsardzības gadu un Pasaules Pasta savienības 150. gadadienas gadu, tādēļ 52. Starptautiskās bērnu mākslasizstādes „Lidice 2024”tēma bija “KARAVĀNA”.

2024. gada konkursam tika iesūtīti 1210 darbi, savukārt Latvijas kārtas laureātu izstādei izvirzīti 129 darbi, kuri dosies pārstāvēt Latviju konkursā Lidicē (Čehijā). Bērni darbus veidojuši gan vizuālās mākslas tehnikā – zīmējumos, grafikā, gleznojumos, foto, 3D, animācijā, gan vizuāli plastiskajos darbos – keramikā, stiklā, papīra plastikā, tekstilā u.c.

Maltas vidusskolas audzēkņi arī guva panākumus šajā konkursā. Madaras Paplavskas - 1.c klase (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče), Anastasijas Kuprijanovas - 6.b klase (skolotāja Antoņina Vasiļjeva), Lauras Zujas - 9.c klase (skolotāja Antoņina Vasiļjeva) darbi ceļos uz Čehiju, lai turpinātu piedalīties „Lidice 2024” konkursā.

Apsveicam jaunās mākslinieces ar sasniegtajiem rezultātiem un novēlam spilgtus panākumus arī turpmāk!

Vizuālās mākslas skolotājas Vita Kāpostiņa-Tuče, Antoņina Vasiļjeva

Lidice24 1Lidice24 2Lidice24 3Lidice24 4Lidice24 5Lidice24 6Lidice24 7