Ikgadējās Karjeras nedēļas ietvaros Maltas vidusskolas skolēni apmeklēja Junior Achievement Latvia organizēto Latvijas lielāko uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci “#UzdrīkstiesUzvarēt 2023”, kas 2023. gada 19. oktobrī norisinājās Ķīpsalā un vienuviet pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – ap 6500 jauniešu no visas Latvijas.

Konferencē uzņēmēji, pazīstamas sporta un radošo jomu personības dalījās ar svarīgākajām atziņām par savu ceļu uz panākumiem un iedvesmoja jauniešus uzņēmējdarbības uzsākšanai, īpašu akcentu liekot uz prasmēm, kuras ir nepieciešamas uzņēmējam. Ar saviem stāstiem dalījās vairāki veiksmīgi Latvijas uzņēmēji – digitālā mārketinga aģentūras AgencyJR dibinātāji Valters Krūmiņš un Jēkabs Rihards Ansons, Latvijas basketbola izlases spēlētājs Dairis Bertāns, airBaltic otrā pilote Sindija Legzdiņa, mūziķis OZOLS un vēl daudzi citi. Pasākumu vadīja influenceri Beta Beidz un Kozmens.

Pasākuma programmu bagātināja spilgti šovi, konkursi ar iespaidīgām balvām un interaktīvi organizāciju un uzņēmumu stendi, kuros ikviens apmeklētājs varēja iegūt jaunus kontaktus un noderīgu informāciju savu karjeras un biznesa sapņu piepildīšanai.

Pasākums noslēdzās ar nelielu repera Ozols koncertu. Skolēni devās mājās iedvesmas un enerģijas pilni ar jaunām idejām un vērtīgām atziņām.

Skolēnu sniegtās atziņas pēc konferences:

Everita: Biznesā svarīgi nepadoties un pieņemt to, ka var gadīties kļūdīties!

Laura: Iespēju veidot savu uzņēmējdarbību ir daudz vairāk nekā mēs iedomājamies.

Rūdis: Es ieguvu zināšanas par pirmajiem soļiem, kā tos vajadzētu spert biznesa pasaulē. Uzzināju savas iespējas un ieguvu dažādus grāmatu ieteikumus, kurās varētu smelties idejas un palīdzētu SMU veidošanā un tālākās uzņēmuma gaitās.

Angelina: Tagad ir labākais laiks, kad es varu izveidot savu uzņēmumu! Vajag attīstīties ne tikai skolā, bet arī ārpus tās.

Uzņēmējdarbības skolotāja Olga Lavrenova
Pedagogs karjeras konsultants Anita Stepiņa