22.03.2024. Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldē norisinājās Rēzeknes novada skolu jaunatnes skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 50 dalībnieki no visām novada skolām.

Dalībnieki runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu. Vienu no darbiem varēja izpildīt latviešu valodas dialektā/izloksnē vai mazākumtautības valodā. Priekšnesuma izpildījums tematiski bija jāsaista ar skolēna spēju literārā darba autora vārdiem paust izpratni, prieku, izbrīnu, redzējumu par šī laika aktuālām tēmām: dzīvība, brīvība, zināšanas, atbildība, tolerance, ģimene, tradīcijas.

Žūrija, kuras sastāvā bija Rēzeknes teātra režisore Māra Zaļaiskalns, kultūras pasākumu  organizatore Ināra Grietiņa un teātra “Joriks” pārstāvis Sandis Proms, vērtēja skolēnu domas atklāsmi, runātāju kontaktu ar auditoriju, skaidru dikciju, repertuāra atbilstību runātājam.

Maltas vidusskolu šajā konkursā pārstāvēja 3 skolēni.

2.b klases skolniece Soņa Kozlovska un 4.b klases skolēns Milans Tumaševičs konkursā ieguva 2. pakāpi. (Skolēnus gatavoja skolotājas Ludmila Maslobojeva, Valija Rudziša, Vitalisa Petrušenkova.)

11.1 klases skolēns Emīls Černiševs  ieguva 1.pakāpes diplomu. (Skolotāja Inese Greiža)

Lepojamies ar mūsu skolēnu sniegumu!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Greiža

S.KM.TE.C