Mācīties nekad nav par vēlu

Struktūrvienība

Kas ir arheoloģija un ar ko nodarbojas arheologi?
Kā notiek seno tērpu un ēku rekonstrukcija?
Kādas tautas vēlajā dzelzs laikmetā apdzīvoja Latvijas teritoriju?
Kādas izskatījās senlatviešu pilis, sētas un ēkas?
Kādās drānās tērpās senlatviešu sievietes, vīrieši un bērni?
Kādus darbarīkus un ieročus lietoja mūsu senči?
Kā Baltijas iedzīvotāji greznoja savus zirgus?
Kā senlatvieši tirgojās?
Ar kādiem amatiem cilvēki nodarbojās senajā Latvijā?
To un daudzus citus interesantus faktus var uzzināt šajā skaistajā izdevumā.

Mākslinieks Agris Liepiņš, iedvesmojoties no tautasdziesmām, teikām, pasakām un nostāstiem, radījis bērniem krāšņi ilustrētu un bagātu izziņas grāmatu, kas ļaus apjaust, kāds tad īsti ir Dieva sidraba mētelītis, dievu pušķotās un zvaigžņu cepures, Saules spožumiņš un mirdzumiņš. Izteiksmīgie un smalkie zīmējumi papildināti arī ar dievību aprakstiem, viņu galvenajiem uzdevumiem un nozīmi cilvēka mūžā, apkopoti dievību simboli un raksturīgākās zīmes, kā arī bērniem saprotamā valodā izstāstīts gadalaiku un gadskārtu ritms.
Grāmata ir lielisks līdzeklis sākumskolas bērniem, pedagogiem, vecākiem, vecvecākiem un citiem interesentiem, kas vēlas pietuvoties mūsu senčiem un senatnei.

Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laistais Ingas Ābeles romāns "Duna" vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Daugava, cilvēku un sugas rikšotāju likteņi. Andrieva Radviļa zirgam no rūgtā ciešanu biķera netiek aiztaupīta ne lāse, tad kāpēc lai jel kas tiktu aiztaupīts viņam? Šī galvenā varoņa rezignētā doma vada visu romānu un paliks lasītāja prātā vēl ilgi pēc grāmatas aizvēršanas.

Grāmata noderēs ikvienam, kas vēlas kaut ko uzzīmēt, izkrāsot, salocīt, sašūt, salīmēt vai paša rokām radīt īstu mākslas darbu.
Tajā ir ļoti daudz ideju radošiem darbiem. Grāmatas lappusēs var atrast vienkāršus skaidrojumus dažādām tehnoloģijām.

Mazā lauku enciklopēdija četrgadīgus un arī vecākus lasītājus iepazīstina ar dzīvi un darbiem lauku saimniecībās. Krāsainajos zīmējumos var izpētīt, kā tiek audzēta labība, lini, tēja, kakao pupiņas un daudz kas cits, kā pienotavā tiek pārstrādāts piens, gatavots siers, kā vīnogu audzētāji dara vīnu. Grāmata aizved ceļojumā pa visu pasauli, ļaujot uzzināt, no kā ļaudis iegūst ēdienu un apģērbu.