IMG 3746

Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs vēlējās parūpēties, lai tautas tradīcijas, prasmes un zināšanas dzīvotu ikdienā un tiktu nodotas tālāk nākamajām paaudzēm. Tāpat vēlējās ieinteresēt jauno paaudzi apgūt latviskās tradīcijas un prasmes. Tāpēc decembrī izsludināja konkursu mājturībā “Ar puzuru rotāti Ziemassvētki”.

 

     Konkursa mērķis bija paplašināt bērnu redzesloku, veidot zināšanas par puzura lomu saulgriežu tradīcijās, likt pamatus puzura izgatavošanas iemaņām un attīstīt sadarbošanās prasmes, pacietību un neatlaidību.

     Konkursa uzdevums bija klasei kopīgi izgatavot vienu no senākajiem tradicionālajiem latviešu istabas rotājumiem – puzuru.

     Arī mēs 3a/c klašu grupa, kuri apmeklē mākslas novirziena stundas ( Elīna Jonina, Māra Kancāne, Anastasija Maleca, Aleksandra Šibanova, Haralds Potapenko, Raitis Sniedziņš, sk. Rita Siņavska) nolēmām piedalīties šajā konkursā. Puzuru veidojām 4 mācību stundas. Sākumā sagriezām vienāda garuma salmiņus un veidojām vidējā lieluma puzuru, kura gatavošanas laikā mums noritēja arī klusas asariņas, jo līdz galam nebijām izpratuši puzura gatavošanas gaitu. Veiksmīgi tikuši galā ar vidējo puzuru, nākošajā mācību stundā vērām pašu mazāko. Lielāko puzuru gatavojām, jau izvietojušies uz klases grīdas, jo uz galda trūka vietas. Garastāvoklis bija jau jautrs un kopā dziedājām dziesmas. Pēdējā 4 stundā savērām kopā mūsu puzuru. Liels gandarījums bija, kad uz Ziemassvētkiem saņēmām saldumu dāvanu no Swedbank.

Skolotāja Rita Siņavska

IMG 3762

 

IMG 3783

 

IMG 4087

 

pal

 

                                                                                                

Dalies: