01Grāmata izseko apģērba attīstības gaitai vairāk nekā 1000 gadu garumā. Tā sniedz ieskatu Latvijas pamatiedzīvotāju apģērba vēstures galvenajos posmos līdz brīdim, kad no valkāšanas izzuda tradicionālais apģērbs, un ieskicē tautastērpa izveides norisi. Grāmata ir labs pirmais ceļvedis tiem, kuri domā par sava tautastērpa izgatavošanu, kā arī palīgs jau pieredzējušiem tautastērpa valkātājiem. 
 02Vai koki naktī guļ? Un vai tie arī sarunājas? Kā tie elpo un kā tiek pie bērniem? Vai kokiem metas pumpas un vai tie karstumā svīst? Par ko stāsta putni, dziedot koku galotnēs? Kā darbojas meža internets un no kā mežā jāpiesargājas?
Ja vēlaties uzzināt par kokiem un citiem meža iemītniekiem tādas lietas, kas ij sapņos nav rādījušās, ja vēlaties atklāt meža iemītnieku noslēpumus, savdabīgus ieradumus un izdzīvošanas trikus, dodieties līdzi grāmatas autoram ekspedīcijā uz mežu.
 03Šī jaukā, košā grāmata aicinās bērnu brīnišķīgā ceļojumā pa Labās Uzvedības zemi. Ja grāmatu izlasīs rūpīgi, bērns uzzinās, kā ir jāuzvedas mājās un ciemos, skolā un uz ielas, cik svarīgi ir ievērot tīrību un kārtību un vienmēr pasacīt labus vārdus.

 04

Vai zināt kādas vaboles, tauriņi, sienāži, mušas dzīvo Latvijā?
Ielūkosimies šajā daudzveidīgajā kukaiņu pasaulē: papētīsim, ko tie dara.
Gan pļavā, gan mežā, gan augļu vai sakņu dārzā - visur sastopami kukaiņi. To ir tik daudz un tie ir tik dažādi! Starp kukaiņiem sastopamas pavisam sīkas radībiņas, kā arī īsti milzeņi. Zinātnieki pēta kukaiņus, vēro to dzīvi un mikroskopā aplūko kukaiņu uzbūvi.
Šī grāmata stāsta par to, ko tad īsti ieraudzīja un uzzināja kukaiņu pētnieki - entomologi.

 05Šajā krāšņajā grāmatā atrodamie vērtīgie padomi, radošās idejas un viegli izmantojamās piegrieztnes noderēs ikvienam, kas vēlēsies radīt brīnumu – ikdienišķu priekšmetu pārvērst pasaku tēlā. Tu mācīsies griezt, līmēt un aplicēt, šūt un izšūt, vērt pērlītes, tamborēt un pīt, darināt traukus no papīra, strādāt ar putuplastu un akmeņiem...To tu varēsi paveikt viens pats, bet vari aicināt talkā arī pieaugušos – mammu un tēti, vecmāmiņu un vectētiņu, auklīti, bērnudārza audzinātāju un skolotāju...
 06Vai zinājāt, ka rūķi ir septiņreiz spēcīgāki nekā cilvēki?
Un to, ka rūķi sasveicinās un atvadās, saberzējoties ar deguniem?
Vai arī to, ka viņu dzīves ilgums ir apmēram 400 gadu?
Portvlīts un Heigens apjomīgo materiālu par rūķiem un viņu paradumiem apkopojuši, ilgi un pacietīgi novērojot mazās būtnes, turklāt tas noticis naktī, jo rūķi ir aktīvi tieši šajā laikā. Grāmatā iekļauta informācija par rūķu tipiem, izplatību, ārējo izskatu, fizioloģiju, slimībām, ikdienas dzīves norisēm, ģimenes veidošanu, mājokļa būvēšanu, valodu, spēlēm un rotaļām, amatu prasmi, attiecībām ar dzīvniekiem un citām būtnēm.
 07"Rekur ir!"
Te viss ir.
Šajā grāmatā satikušies gan slaveni un pazīstami dzejnieki, gan uzlecošas zvaigznes un debitanti. Tēmas nomaina cita citu – ģimene, bērnība, skola, gadalaiki, daba, darbi un nedarbi, blēņas un neblēņas, svētki un svinēšana, Latvija un tās godināšana un, protams, joki.
 08“Labo blēņu vasara” ir piedzīvojumiem bagāts stāsts par mūsdienu latviešu tīnīšiem. Tur nav ne monstru, ne paralēlās pasaules, bet ir patiesums, dzīvesprieks un labestība bez didaktikas piešprices.
Īstais vasaras brīvlaiks sākas tad, kad pilsētnieks Aivis nonāk laukos un sadraudzējas ar lauku puisi Renāru. Rodas gan prātīgas, gan neprātīgas idejas, kas ne vienmēr īstenojas, kā iecerēts.
09„Romānā “Ragana manā skapī” ir notverta
seno latviešu teiku esence – no lappusēm dvesmo drēgns rudens, smaržo trūdošas koku lapas, un neviļus ir jāaiztur elpa,
gaidot, kas slēpsies miglā starp kokiem. Gatis Ezerkalns veiksmīgi lauž priekšstatu, ka latviešu folklora tādas labdabīgas pasakas vien ir, un atgādina – arī mums netrūkst pārdabisku būtņu un stindzinošu mošķu,
kas kļūst vēl jo biedējošāki tāpēc, ka ir sastopami tepat, mūsu laukos un mežos. Pamazām, bet neatlaidīgi kāpināta
spriedze, nomaļas mazpilsētas
klaustrofobija, veci aizspriedumi, aprakti noslēpumi…
Ideāla lasāmviela gariem rudens vakariem.”