Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros Maltas vidusskolas 11.ac klases skolēni devās uz Aglonu, lai apmeklētu pirmo Latvijā Pasta muzeju, kas savas durvis ir vēris š.g. augustā. Ideja saimniekiem – Gražuļu ģimenei – par tā tapšanu radusies pirms trīs gadiem, kad viņi atvēlēja savas mājas telpas pasta vajadzībām.

Apziņa, ka tepat blakus virzījies vēsturiskais un Eiropā garākais zirgu pasta trakts Sanktpēterburga – Varšava, dzelzceļš, un viņu rīcībā nonākušās unikālās liecības par pasta attīstību un interesantiem vēstures faktiem arī deva iedvesmu šāda Pasta un informācijas muzeja izveidei.  

Muzejā ir apskatāmas 13 ekspozīcijas, sākot ar 13. gadsimtu līdz pat mūsdienām, gadsimtu liecības, grāmatas, laikraksti un daudzi citi oriģināli eksponāti. Ekspozīcijas apvieno trīs temati- novadpētniecība, komunikācijas attīstības vēsture un garīgās lietas.

Skolēnus ļoti interesēja ekspozīcijās izstādītie eksponāti, viņi ar interesi ieklausījās ekskursijas vadītājas Elizabetes Viļumas - Gražules stāstītajā, jo izvēlētie fakti un eksponāti ir aktuāli mūsdienu jaunatnei. Ekspozīciju apskate  muzejā notika tā, lai skolēniem būtu gan interesanti klausīties, gan atbildēt uz jautājumiem, gan paturēt eksponātus rokās. Valdīja ļoti pozitīva atmosfēra.

Aglonas Maizes muzeja apmeklējums deva iespēju ieskatīties maizes tapšanas procesā, kā arī pagaršot svaigi ceptu rudzu maizi, ābolu pīrāgus un piparmētru tēju ar medu.

Iegūtā informācija, redzētais paplašināja skolēnu redzesloku, papildināja zināšanas Latvijas vēsturē, kulturoloģijā, fizikā.

Maltas vidusskolas 11.a klases audzinātāja Inese Greiža