Š.g. 27. aprīlī Maltas vidusskolas 7.b un 8.b klases skolēni devās braucienā uz Daugavpili, lai apmeklētu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils cietoksni.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturi, apmeklēt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas. Skolēni guva priekšstatu par Daugavpils novada kultūrvēsturi, Daugavpils novada dabas objektiem. Ar interesi apskatīja naudaszīmes, izbaudīja 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma viesistabas interjeru ar jūgendstila elementiem, iepazinās ar mākslinieku L. Baulina un P. Hudobčenoka gleznām, kā arī mūsdienu mākslas darbiem.

Skolēni ar prieku pastaigājās pa Daugavpils cietoksni un klausījās gida stāstījumu.  Viņi uzzināja daudz interesantu faktu par cietokšņa celtniecību, vēsturiskajiem objektiem. Dzirdētā informācija paplašināja skolēnu redzesloku. Iegūtās zināšanas varēs  izmantot vizuālajā mākslā, dabaszinībās, Latvijas un pasaules vēstures stundās, runājot par 1812. gada vēsturiskajiem notikumiem.

Maltas vidusskolas 7.b, 8.b kl. audzinātājas A. Veļičko, A. Vasiļjeva