26. aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.2. klases skolēni devās braucienā uz Ludzu, kur viņiem bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā programmā “Viduslaiki Ludzas novadā” un apskatīt Ludzas novadpētniecības muzeja ekspozīcijas, iepazīties ar Ludzas apskates objektiem, kā arī apmeklēt Ludzas Lielo sinagogu.

Skaistās pilsētas centrā skolēnus sagaidīja gids, kurš kļuva par viņu ceļvedi pa Latvijas vecāko pilsētu. Pilsētas apskates laikā skolēni izstaigāja dažādas vietas, kurām ir liela kultūrvēsturiska vērtība ne tikai tagad, bet arī bija pagātnē. Pēc tam skolēni devās uz Ludzas Lielo sinagogu, kur viņiem bija iespēja iegrimt pagātnē un iepazīt daudzas ebreju kultūras tradīcijas.

Daudzi teica, ka brauciens bija veiksmīgs un aizraujošs. Piemēram, 12.2. klases skolniece Viktorija Delikatnija komentēja: “Brauciens bija patiešām veiksmīgs. Dienas laikā mēs uzzinājām daudz jauna ne tikai par Ludzu kā pilsētu, bet arī par cilvēkiem, kas tur dzīvo vai dzīvoja. Mums pastāstīja daudz interesantu lietu, par kurām iepriekš nebiju dzirdējusi un pat nezināju. Piemēram, mums pastāstīja par to, ka agrāk lielāko daļu Ludzas iedzīvotāju veidoja ebreji, bet, neskatoties uz to, tagad ebreju tur vairs nav, un sinagoga kalpo tikai kā muzejs.”

Diena bija izcila, un skolēni bija gandarīti, vienlaikus iegūstot daudz jaunu zināšanu.

Informāciju sagatavoja 12.2. klases skolniece Lana Povareščenkova