Š.g. 13.aprīlī Maltas vidusskolā projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros notika radošo darbnīcu cikla “Četras stihijas: gaiss, ūdens, zeme, uguns” otrā darbnīca “Uguns”, kuru organizēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Nodarbībās piedalījās 150 skolēni no 2., 4., 5. un 8. klasēm.

Skolēniem bija iespēja aktualizēt ķīmijas un fizikas zināšanas: degšanas procesu nosacījumus, dažādu materiālu un vielu atšķirīgu uguns dzēšanu, uguns izmantošanu materiālu apstrādē, uguns lietderīgo izmantošanu, siltumvadīšanu, reaktīvo kustību, trešo Ņūtona likumu utt.

Skolēni izveidoja auksto uguni, bet pēc tam skolas pagalmā vēroja piedāvātos eksperimentus ar uguni - ”čūska”, ”vulkāns” .

Skolēniem ar akadēmijas pasniedzējas un studentu palīdzību tika dota iespēja izveidot gaismas avotu rokdarbu tehnikā, izmantojot papīru, līmi u.c. darbarīkus un materiālus.

Paldies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pasniedzējiem un studentiem par interesantajām nodarbībām!

Maltas vidusskolas direktora vietniece

Larisa Borisova