Saulainā 9. septembra rītā projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros divdesmit 2. un 3. klašu skolēni kopā ar skolotājām N. Tarakanovu un I. Romančuku devās ekskursijā uz Gulbeni, lai apmeklētu izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas vēsturiskajā ēkā. Šeit izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību.

Mūs laipni sagaidīja ekskursijas vadītāji Aleksandrs un Simona. Aleksandrs aizraujoši stāstīja par dzelzceļa attīstības vēsturi, par jaunāko un modernāko vilcienu, kas pārvietojas ar ātrumu 600 km stundā, kā arī iepazīstināja skolēnus ar daudzajām interaktīvajām ierīcēm, bet Simona vadīja praktisko nodarbību, kuras gaitā katrs ekskursijas dalībnieks darbojās radoši – izgatavoja nākotnes gaisa vilcienu no papīra.

Un tad sākās pats interesantākais, jo pienāca mirklis, kad visas iekārtas varēja izmēģināt paši skolēni.

Varēja iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, izdomāt, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonus un iepazītu dzelzceļa profesijas, noskaidrot un pašiem saprast un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs un trīša mehānisms.

Tā nemanot paskrēja divas stundas. Gandarīti par redzēto un piedzīvoto, devāmies mājup.

Paldies par doto iespēju apmeklēt Gulbeni un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”.

Latviešu valodas skolotāja I. Romančuka

Skolotājas N. Tarakanovas foto

23