22. aprīlī, 3.a, 3.b un 3.c klases skolēni, kopā ar audzinātājām Žannu Rudzīti, Valentīnu Ružāni un Marinu Borisovu devās uz Ludzu, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu Ludzas novadpētniecības muzeju, apskatītu Ludzas viduslaiku pilsdrupas un Ludzas katoļu baznīcu.

Muzejā bērni piedalījās interesantā, aizraujošā muzejpedagoģiskajā programmā “Pieloc, māsiņ, skolas somu”, kā arī pētnieciskajā nodarbībā, kurā ieguva jaunas zināšanas par Latvijas putniem. Viņi spēlēja kustību rotaļas un spēles par putniem, minēja mīklas, apskatīja muzeja ekspozīciju par putniem, klausījās dažādu putnu balsis, minēja, kurš putns tā dzied.

Gida pavadībā iepazina Ludzas pilsētu - apskatīja Ludzas viduslaiku pilsdrupas un Ludzas katoļu baznīcu, uzzināja daudz jaunas informācijas par apmeklētājam vietām.

Atpakaļceļā bija ieplānots apmeklēt Latgales vēstniecību GORS un piedalīties izzinošā nodarbībā. Bērnus sagaidīja laipna darbiniece. Viņas pavadībā tika iepazītas visas GORA telpas, kā arī aizkulises. Gide pastāstīja, no kāda vārda izveidots nosaukums GORS – gars. Bija interesanti uzzināt, ka GORĀ strādā ap 100 darbiniekiem, ka ir bērnu rotaļu istaba, kurā vecāki var atstāt bērnu koncertā laikā. Protams, visiem patika vizināties arī ar lielo liftu, ar kura palīdzību tiek vests viss nepieciešamais koncertiem.

3.a, 3.b klases audzinātājas Žanna Rudzīte, Valentīna Ružāne