IMG 7454

Marta sākumā Maltas vidusskolā norisinājās KAA pasākums “Pielaiko profesiju!”, kurā piedalījās 7.-9. klašu skolēni. Meitenēm bija iespēja iepazīt apģērbu dizainera un šuvējas profesiju, arī pašām iejusties modeļu lomā modes dizaineres Velgas Krukovskas vadībā. Dizainere jau vārākus gadus darbojas ar otrreizēji izmantojamiem materiāliem un drēbēm, radot unikālus tērpus.

Prezentācijā dizainere iepazīstināja skolēnus ar pašu profesiju - modes dizaineris, kurā nepieciešamas dažādas prasmes - šūšana, konstruēšana, rokdarbi u.c. Tika uzvērts arī tas, kādas zināšanas un personības īpašības nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos dizainera profesijā. Skolēni uzzināja arī to, kur var apgūt dizainera profesiju, lai savu sapni varētu realizēt īstenībā.

Skolēniem arī tika piedāvāta iespēja padarboties praktiski. Savas idejas, iemaņas, prasmes pielietot - veidot tērpu ar nosacījumu – no veca – jauns (izmantojot zero waste principu). Skolēni izmēģināja savus spēkus, iejūtoties apģērbu dizainera, šuvēja un modeļa lomā.

Maruta Šaudiņa

Pedagogs karjeras konsultants

IMG 7404

IMG 7410

IMG 7411

IMG 7421

IMG 7449

Dalies: