Š.g. 2. maijā 7. a un 7. b klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Līvāniem, lai uzzinātu par stikla izstrādājumu izgatavošanas tradīcijām un piedalītos radošajā darbīcā "Pieskarties stiklam".

Radošās darbnīcas laikā skolēni tika iepazīstināti ar stikla izstrādājumu vēsturi, stikla izgatavošanas tehnoloģiju, stikla pūtēja amatu un paši veidoja savu stikla dizaina priekšmetu – magnētiņu. Pēc radošās darbnīcas skolēni apmeklēja vēsturisko ekspozīciju “Amatnieki Latgalē 19.-20. gs.” un ekspozīciju "Līvānu stikla muzejs".  Stikla muzejs pārsteidza ar savu bagātīgo stikla izstrādājumu klāstu, laikā no 19. gs. beigām līdz pat mūsdienām. Uzstādītajā SIA “Ceram Optec” stendā varēja uzzināt par stikla šķiedras vilkšanu un izmantošanu ražošanā mūsdienās. SIA “Ceram Optec” ražo optisko šķiedru medicīnas tehnoloģiju vajadzībām, čipu ražošanai, metāla lāzergriešanai, kā arī optisko šķiedru izmanto astronomijā un aviācijā.

Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par doto iespēju iepazīt Latvijas pilsētas, vēsturi un dabu!

Klases audz. I. Lubāne un I. Kurme