Maltas vidusskolā jau 9. gadu darbojas lielākā Latvijas bērnu organizācija - Latvijas mazpulki. 2022./2023. mācību gadā Maltas mazpulkā darbojās 10 audzēkņi no 3. un 4. klasēm.

Rudenī Maltas mazpulks sāka apgūt savu jauno mājvietu. Tagad mazpulka vajadzībām ir plaša telpa. Ir kur darboties, veidot savus radošos darbiņus. Skola ir sagādājusi nepieciešamos materiālus.

Kā saka paši skolēni:

“Mazpulki ir foršs pulciņš. Man patīk mazpulki , mēs tur veidojam, spēlējam , pagatavojam dāvanas , audzējam augus, dejojam un dziedam. Mazpulkiem ir kopīga tradīcija dzert tēju ar cepumiem. Mazpulkos ir jautri.” (Alise)

“Man patīk apmeklēt mazpulku , jo mēs satiekamies ar draugiem , dzeram tēju , spēlējam un atpūšamies no dienas skolā. Man ļoti patīk staigāt uz mazpulkiem.”(Liza)

Šajā mācību gadā mazpulcēniem viens no galvenajiem mērķiem bija apgūt  un iekārtot jauno mājvietu. Skolēni darbojās radošajās darbnīcās- pagatavoja piespraudes  un atribūtiku veltītu Latvijas dzimšanas dienai, pagatavoja grāmatzīmes, dažādus dekorus un kompozīcijas u. c. Īpaši liela sirsnība bija ielikta bērnu apsveikumos māmiņām, kas tika pasniegti māmiņu dienā.

Veidojot sava mazpulka sabiedrisko dzīvi, mazpulka dalībnieki mācās uzklausīt cits citu, pieņemt lēmumus, vadīt, organizēt un meklēt dažādus problēmu risinājumus.

Tomēr darbs mazpulcēniem vēl tikai priekšā. Vasarā ir iespēja veikt gan individuālus projektus, gan arī grupas projektus. Un vēl priekšā gada lielais notikums- Latvijas mazpulku vasaras nometne jūlijā. Vairāk informācijas par aktualitātēm var iegūt apmeklējot organizācijas oficiālo mājas lapu: https://mazpulki.lv