Š.g 29. septembrī Maltas vidusskolas 5. c klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Lūznavas muižu. Iepazinās ar muižas ēkas vēsturi un parku atraktīvā gida (stāstnieces) Rutas pavadībā. Sākumā noklausījās nelielu stāstījumu par muižas vēsturi, par nosaukuma rašanos.

Tad, izpildot dažādus uzdevumus, bija iespēja iepazīties ar muižas 1. un 2. stāva interjeru, pagrabstāvu, kur skolēni noklausījās par muižkungu Staņislavu Kerbedzu, kādreizējo Lūznavas muižas zemju saimnieku, izcilajiem sasniegumiem inženierzinātnēs. Hologrammas telpā apskatīja 360 grādu ainavu ar objektiem un tēliem, kas saistīti ar Lūznavu un inženierbūvēm. Nodarbību telpā iepazinās ar tiltu, tuneļu un dzelzceļa būvēšanas aizsākumiem, kā arī ar fizikas likumiem, kas ietekmē būvniecību, ar grūtībām, ko nācās pārvarēt inženieriem. Bija iespēja pārbaudīt savas prasmes tiltu un citu konstrukciju veidošanā.

Tika apskatīti arī muižas bēniņi, kur skolēniem tika izrādīti īpašie muižas dzīvnieki - "nakts lidojošajās peles" jeb sikspārņi. Bija iespēja iepazīties ar 16 Latvijā mītošo sikspārņu sugām, iepazīt to dzīvesveidu, kā arī saprast sikspārņu lomu un nozīmi dabas procesos, izprast, kāpēc  ir jāaizsargā šī dabas vērtība.

Skolēni piedalījās arī kultūrvēsturiskajā izziņas programmā - Bišu vaskadrānas darbnīca. Bērniem bija iespēja pagatavot pašiem savu vairākkārt lietojamu un mazgājamu bišu vaskadrānu, paņemt līdzi kā piemiņu, jo turpmāk ikdienā to varēs izmantot arī ēdiena uzglabāšanai.

Iegūtās zināšanas skolēni varēs pielietot dabaszinībās, inženierzinībās, dizainā un tehnoloģijās, latviešu valodā, klases stundā.

5.c klases audzinātāja Rita Siņavska