ar plakatuFoto 2

2. decembrī Maltas vidusskolas 11.1/2 klases skolēni, skolotāji, žurnālisti un aktīvisti piedalījās “Viedokļu līderu skolas” rīkotā projekta "Starptautiskās sadarbības uzlabošana starp Latvijas un ASV kopienām, izmantojot tiešsaistes diskusijas", ko atbalsta ASV vēstniecības Mazo grantu programma, otrajā diskusijā "Sociālie tīkli. Cik daudz tie ietekmē manu ikdienu?". Bija interesanti uzklausīt viedokļus ne tikai no jauniešu puses, bet arī no pieaugušo skatījuma. 11.1/2 klases skolēni tika aicināti izteikt atziņas, kuras bija radušās diskusijas laikā.

"Sociālie tīkli ieņem diezgan lielu lomu manā dzīvē, jo es tos lietoju katru dienu. Galvenās sociālo tīklu priekšrocības ir to ātrums, ērtums un pieejamība. Manuprāt, tieši šie faktori ir padarījuši sociālos medijus tik populārus." (Indra Koroļonoka)

"Sociālie tīkli ir ļoti mainījuši cilvēku ikdienu. Šobrīd visu vecumu cilvēki izmanto medijus ikdienā pārsvarā, lai sazinātos ar draugiem un pavadītu brīvo laiku. Šobrīd mēs pat nevaram iedomāties dzīvi bez tiem." (Amanda Afanasjeva)

"Man, kā daudziem no mums, sociālie tīkli ir ikdiena, jo tas palīdz ne tikai pavadīt savu brīvo laiku, bet arī mācīties, uzzināt sev interesējošo un , protams, arī komunicēt." (Sintija Elizabete Ratnika)

"Sociālie tīkli ir neatņemama daļa no 21. gs. cilvēka dzīves. Internets un sociālie mediji ir tas, kas raksturo šo gadsimtu, tādēļ nevaru iedomāties savu ikdienu, nepaņemot savu telefonu rokā un neatverot kādu sociālo tīklu, jo, pirmkārt, tie ir ērti, otrkārt, tie neapšaubāmi atvieglo dzīvi, un galvenokārt tie ir pieejami visiem." (Maksims Timofejevs)

"Sociālajos tīklos mana paaudze pavada daudz laika. Diskusijā es uzzināju dažādus viedokļus, kā arī to, ka daudzi domā līdzīgi man. Diemžēl mēs arī varam redzēt, ka sociālie tīkli ne tikai rada prieku, bet arī atkarību." (Henriete Ignatjeva)

"Man šī diskusija bija vērtīga un ļoti pamācoša. Es dzirdēju daudzu cilvēku viedokļus un stipros argumentus par sociālajiem tīkliem un kā tie mūs ietekmē. Šī diskusija man iemācīja uzklausīt citu viedokļus un cienīt tos." (Patrīcija Viļuma)

"Šajā diskusijā esmu guvusi atziņu, ka sociālie tīkli mūsdienās ir lietderīgi, jo tajos es gūstu daudz dažādas informācijas par Latviju un pasauli kopumā. Sociālajos tīklos es spēju atrast man daudz tuvu cilvēku, kuri mani atbalstīs. Tajos es varu uzlabot noskaņojumu un gūt pozitīvas emocijas." (Aiga Greiža)

"Piedaloties šajā diskusijā, man radās atziņa par to, ka sociālie tīkli ieņem ļoti svarīgu lomu mūsu ikdienā un ka dzīve tomēr paliek vieglāka un arī dažviet spilgtāka, pateicoties tiem. Mēs diskutējam par svarīgiem jautājumiem un dalījāmies ar savām domām. Šāda veida diskusijas ir laba pieredze, kas māca iesaistīties aktīvā un brīvā sarunā, kā arī uzklausīt citus." (Daniela Danilova)

"Šī diskusija man palīdzēja saprast, ka sociālie tīkli ir mūsu dzīves neatņemama daļa. Diskusija izvērtās diezgan interesanta, pārrunājām sociālo tīklu plusus un mīnusus, pārrunājām aktuālās problēmas saistībā ar šo tēmu. Bija noderīgi dzirdēt viedokļus no citiem un dalīties ar saviem uzskatiem." (Anastasija Rževska)

"Diskusija lika aizdomāties par sociālo tīklu izmantošanu un ko labu tie mums dod, kā arī vai mums būtu bijis labāk, ja sociālie tīkli neeksistētu. Diskusijā bija izdevība dzirdēt dažādas domas un gūt pieredzi, diskutējot latviešu un angļu valodā ar svešiem cilvēkiem." (Viktorija Borise)

Prezentācija par sociālo tīklu "Youtube"

Prezentācija par sociālo tīklu "Instagram"

Prezentācija par sociālo tīklu "Tik Tok"

Prezentācija par sociālo tīklu "Snapchat"

Prezentācija par sociālo tīklu "Twitter"

Projekta “Starptautiskās sadarbības uzlabošana starp Latvijas un ASV kopienām, izmantojot tiešsaistes diskusijas” dalībnieki.