2023.gada 3.martā Maltas vidusskolas 11.un 12.klašu skolēni (kopskaitā 33) devās uz Rīgu, lai apmeklētu gada plašāko izglītības iestāžu izstādi Ķīpsalā "SKOLA 2023", kā arī Latvijas Universitātes organizēto studiju festivālu "LUniverss", kurš notika Akadēmiskā centra ēkās – Zinātņu mājā un Dabas mājā.

Skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar LU jaunajām ēkām, tajās esošajām fakultātēm, saņemt informāciju par uzņemšanas noteikumiem augstskolā, iepazīties ar studentu pašpārvaldes darbu, kā arī praktiski padarboties LU laboratorijās, ņemt dalību konkursos.

No 3. līdz 5. martam Ķīpsalā norisinājās Latvijas lielākais izglītības iespēju notikums – izstāde “Skola 2023”, kas vienuviet pulcēja aktīvākās un radošākās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus. Izglītības iestāžu pārstāvji, studenti sniedza kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs.

Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt “Datorium” tehnoloģiju skatuvi. Jau otro gadu “Datorium” skolas audzēkņi palīdzēja radīt labāku izpratni par aizraujošo un plašo IT pasauli. Savukārt uz Atvērtās skatuves 20 minūšu garās prezentācijās mācībspēki iepazīstināja ar savu aktuālo piedāvājumu.

Skolēniem bija iespēja izmēģināt dažādas profesijas, aprunāties ar karjeras konsultantu un uzzināt visu par mācību iespējām izvēlētajā izglītības iestādē, kā arī aicināja aktīvi iesaistīties radošajās darbnīcās, konkursos, vērot praktiskos paraugdemonstrējumus, noklausīties vērtīgus seminārus.
Izstādē ik gadu piedalās izdevniecības, kuras piedāvā plašu grāmatu klāstu – gan speciālo, gan daiļliteratūru dažādās valodās.

Pedagogs karjeras konsultants Anita Stepiņa