“Netipisks konkurss- netipiskam laikam, bet PAR SKAISTO UN VĒRTĪGO.”

Lai aktualizētu novadmācības svarīgumu un popularizētu Latgalē mazāk pazīstamu personību- rakstnieces Veronikas Tenčas-Goldmanes (poēmu prozā “Pastareite”) un mākslinieka Jura Gaigala radošo devumu tika izsludināts dubultkonkurss “Tāva sāta myužam svāta”, kurā literāros darbos tika aicināts atklāt savas dzimtās sētas, ciema, novada skaistumu. Konkurss tika piedāvāts arī kā darba forma Latgales novada mācības stundai, svinot Latgales kongresa dienu (27.aprīlī). Konkurss norisinājās no 11.februāra līdz 11.aprīlim, un tajā tika aicināti piedalīties Latgales vispārizglītojošo skolu skolēni, bērnu un jauniešu centru apmeklētāji, kā arī individuālie dalībnieki. Konkursa idejas autore Skaidrīte Svikša, un konkursa  organizators - Maltas Bērnu un jauniešu centrs. Labāko darbu autori tika aicināti uz apbalvošanu 27.aprīlī.

Šajā konkursā piedalījās arī Maltas vidusskolas 5.-12.klašu skolēni, kas ieguva godalgotas vietas:

4. - 6.klašu grupā- 5.c kl. skolniece Selīna Svikša 2.vieta un Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas specbalva. (Skolotāja Nellija Krasnobaja)

7. - 9.klašu grupā- 7.a kl. skolnieks Marks Tučs 3.vieta (Skolotāja Skaidrīte Babre)

7. - 9.klašu grupā- 8.a kl. skolniece Agate Gžibovska pateicība un Rēzeknes centrālās bibliotēkas specbalva. (Skolotāja Skaidrīte Babre)

10. - 12.klašu grupā- 10.1/2 klases skolniece Indra Koroļonoka 3.vieta un Rēzeknes centrālās bibliotēkas specbalva. (Skolotāja Inese Greiža)

10. - 12.klašu grupā- 11.a klases skolniece Dagne Tuče 3.vieta un Skaidrītes Svikšas specbalva.(Skolotāja Inese Greiža)

10. - 12.klašu grupā- 11.a klases skolniece Maija Livdāne veicināšanas balva. (Skolotāja Inese Greiža)

Jaunrade ir dievišķa dāvana, radošums ir dvēseles noslēpums. Lepojamies un priecājamies par mūsu skolēnu sasniegumiem un novēlam darboties tikpat radoši arī turpmāk, saskatot skaistumu arī vienkāršās lietās, jo kā teicis D.Didro:” Jebkura darba augstākais mērķis ir atrast neparasto parastajā un parasto fantastiskajā.”

Latviešu valodas un literatūras skolotājas Inese Greiža, Skaidrīte Babre