13.septembrī Maltas vidusskolas 6.a un 6.b klašu skolēni kopā ar skolotājām Jolantu Kotebo un Kseniju Orlovu devās uz Janapoles mežu, kur piedalījās LVM Meža ekspedīcijā.

Mežā tika pavadītas vairākas stundas, kuras bija piepildītas ar aktīvām un izglītojošām nodarbībām. Skolēni ekspedīcijas laikā pastaigājās pa Janapoles mežu, meklējot norādes līdz nākamai pieturas vietai, kur Latvijas valsts mežu darbinieki sagaidīja skolēnus ar interesantiem, daudzveidīgiem un prakstiskiem uzdevumiem. Katrs skolēns un skolotāji saņēma arī nepeiciešamos materiālus, darba burtnīcu un parastos zīmuļus, kuri noderēja uzdevumu izpildē.

Meža ekspedīcijas laikā skolēni:

• saprata, kā dabaszinībās un matemātikā iegūtās zināšanas pielietot ikdienas dzīvē
  • veidoja izpratni par meža saglabāšanas pasākumiem
  • guva priekšstatu par cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu
  • iepazinās ar meža apsaimniekošanas profesiju daudzveidību

Pasākums sniedza lielisku iespēju skolēniem mācīties dabā un pielietot mācību stundās gūtās zināšanas un prasmes ikdienas dzīves problēmsituāciju risināšanā.

Sagatavoja Ksenija Orlova