Ēnu dienas mērķis - iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
5. aprīlī skolēniem bija iespēja apmeklēt kādu darbavietu (doties uz Saeimu, iejusties LLA studenta lomā, u.t.t. ) un vērot interesējošās profesijas pārstāvju darba ikdienu, gūt "Ēnu dienas" iespaidus, izvērtēt aktivitāšu lietderību un atbilstību savām interesēm.

Emīls Černiševs: "Es ēnoju Ingmāru Līdaku - pozitīvu, harizmātisku deputātu, kurš nebaidās izteikt savu viedokli. Lielu iespaidu uz mani atstāja arī plašā Saeimas zāle. Līdz šim to biju iedomājies citādu. Pavadot dienu Saeimā, es uzzināju, kā mūsu valstī tiek pieņemti lēmumi. Šī atbildības sajūta mudināja mani arī savā dzīvē pieņemt apdomātākus lēmumus. Devos mājās ar apziņu, ka mūsu Tēvzemes nākotne ir labās rokās."

cernisevs

Viktors Šemeņevs: "Es ēnoju NBS Jūras spēku Patruļkuģu eskadras štāba bocmani Vjačeslavu Pogosjanu. Klātienē vēroju, kā strādā mūsu militārie spēki. Bija interesanti pašam pamēģināt sagatavot laivu, pirms tā dodas ūdenī. Laba pieredze, jaunas prasmes un labs garastāvoklis - tas ir mans ieguvums no Ēnu dienas Rīgā."

semenevs

Maksims Timofejevs: "SIA "Rēzeknes Slimnīcā" es ēnoju neirologu J. Tihonovu. Iepazīstoties ar slimnīcas nodaļām, iepazinos ar pacientiem, kuri atradās Insulta vienības palātās, uzzināju par insulta sekām un cēloņiem. Bija iespēja vērot ultrasonogrāfijas izmeklējumu, lai noskaidrotu, vai ir izveidojušies trombi asinsvados. Neiroloģija ir ļoti interesanta medicīnas nozare, tomēr sapratu, ka par neirologu negribu kļūt. Tomēr secināju, ka darbs slimnīcā mani interesē."

Amanda Afanasjeva: "Es ēnoju diagnostikas centra vadītāju Ligitu Ūsāni - Stirāni SIA "Rēzeknes slimnīca". Bija iespēja iepazīt radiologa profesiju un tā ikdienu. Kopumā, pēc šīs pieredzes sapratu, ka man patīk vairāk komunicēt ar cilvēkiem, nevis veidot rentgena, datortomogrāfijas un ultrasonogrāfijas aprakstus. Tomēr tā bija noderīga un interesanta pieredze, lai labāk saprastu, par ko vēlos kļūt."

Daniela Danilova: "Ēnojot izmeklēšanas nodaļas inspektoru administratīvā procesa lietās Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknī Rēzeknē, pārliecinājos, ka doma par profesijas izvēli nebija kļūdaina, taču iespēja iepazīties ar profesijas pārstāvja ikdienu un visiem plusiem, mīnusiem, pieredzi un citiem interesantiem faktiem lika man saprast, ka izmeklēšanas nodaļa nav gluži tas, ko es vēlos. Darbs ātrās reaģēšanas un prevencijas struktūrvienībā Valsts policijā man ir tuvāks nekā ikdienišķs darbs  ar dokumentiem. Saruna ar pieredzējušu administratīvā biroja priekšnieku Daini Ladusu raisīja pārdomas un, īstenībā, atvēra pavisam citu skatu uz šo amatu, kas palīdzēs man turpmāk."

Valērija Jakušenoka: "Tā bija lieliska iespēja apmeklēt Rēzeknes slimnīcu un iepazīties ar radiologa profesiju. Manuprāt, ,,Ēnu diena” ir ļoti labs projekts, kas nepieciešams skolēniem, kuri nezina, kur turpmāk mācīties. Tā ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izdarīt secinājumus un atrast nepieciešamo informāciju sev."

Sintija Ratnika: "Ēnot biju Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Šī diena nāca par labu man, jo es iepazinos ar vidi, kurā plānoju nākotnē būt. Bija noderīgi paskatīties, kā ir ierīkota, kas notiek akadēmijā. It īpaši bija svarīgi saņemt atbildes uz mani interesējošajiem jautājumiem. Kopumā diena bija ļoti izdevusies, esmu gandarīta, ka piedalījos un izmantoju iespēju ēnot."