IMG 2689Lai rosinātu skolēnu interesi par tehnoloģijām, inženierzinātni un dabaszinībām, Karjeras nedēļas ietvaros Maltas vidusskolā norisinājās karjeras atbalsta pasākums 7.-9. un 12.klašu skolēniem “Mana nākotnes karjera IKT jomā”.

 

 

Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā tehnoloģijas var tikt izmantotas dažādās dzīves sfērās, arī izglītības procesā, skolēni varēja paši izmantot interaktīvos eksponātus. Dalībnieki uzzināja par IKT nozari un profesijām, iepazinās ar to, kāda veida produkti tiek ražoti tepat Latvijā (apskatīt klātienē tādus produktus kā AirDog, satelītu VENTA-1, u.c.) un kādas tehnoloģijas tiek izmantotas.

Karjeras atbalsta pasākuma dalībnieki pārbaudīja savas zināšanas un prasmes pie dažādiem interaktīvajiem stendiem, kur bija jāizmanto gan loģiskā domāšana, gan jāpielieto lēmumu pieņemšanas prasme, arī spēja sadarboties un strādāt komandā, lai veiksmīgi atrisinātu dažādus uzdevumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, piemēram, braucot ar velosipēdu varēja iepazīties ar energoefektivitātes pasauli, izveidot un uzreiz izdrukāt “Zaļo avīzi”.

Vidusskolēniem bija iespēja uzklausīt pārstāvjus no RTA, kuri iepazīstināja skolēnus ar savu karjeras izvēli, informēja par tehnoloģiju attīstību, mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, izmantošanu ikdienā, kā arī par izglītības un darba iespējām IKT jomā.

Dalībnieki atzina, ka šāda veida pasākumi viņiem šķiet saistoši, rosina interesi par tehnoloģijām, inženierzinātnēm un dabas zinātnēm. Skolēni baudīja aktīvu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

 Maruta Šaudiņa PKK (Maltas vidusskola)

IMG 2597

IMG 2651

IMG 2659

IMG 2662

IMG 2708

Dalies: