Turpinās projekta “Man Nav Vienalga” aktivitātes! Tā ietvaros Maltas vidusskolas skolēni 28. novembrī piedalījās meistarklasē “Lieto sociālos tīklus gudri: TikTok un Instagram vizuālā identitāte, algoritmi un tendences”, kuru vadīja multimediju speciāliste un digitālā satura veidotāja Daiga Laizāne.

Galvenās tēmas, kas tika aplūkotas meistarklasē, ir atšķirības starp sociālajiem tīkliem TikTok un Instagram, to saturs un publikāciju veidi, video montāžas aplikācijas. Lai atbildētu uz skolēnu jautājumiem par sociālo tīklu ikdienas lietošanas principiem, Daiga Laizāne piedāvāja dažus satura izveides ieteikumus, kurus viņa ir pārbaudījuši un aktīvi izmanto. Ievērojot šos vienkāršos principus, ir iespēja sasniegt labus rezultātus.

Skolēnu sniegtās atziņas pēc meistarklases:

Jāzeps: Meistarklasē es ieguvu zināšanas par 9 soļiem, kā gūt panākumus TikTok un sapratu, kā meklēt jaunas idejas postiem un pareizi noformēt video.

Paula: Tagad es zinu, kā pareizi rīkoties, ja kāds uzlauza tavu Instagram profilu.

Everita: Es uzzināju, kā darboties platformās TikTok un Instagram, un kā rīkoties, kad tavu profilu uzlauž. Visvarīgākā informācija man bija par rakursu, kā pareizi veidot video vai uzņemt bildes, kā ievietot informāciju, lai tevi sadzirdētu, pamanītu.

Milana: Šodien es ne tikai uzzināju, kā pareizi lietot Instagram un TikTok, bet arī bija apguvu jaunas funkcijas, par kuram agrāk nezināju.

Viktorija L.: Apmeklējot šo meistarklasi, es papildināju savas zināšanas par TikTok.

Viktorija M.: Daiga Laizāne mums pastāstīja, ka pareizi pārvaldīt sociālos tīklus, lai iegūtu lielu auditoriju, kā noformēt savu profilu TikTok un Instagram, lai ieinteresētu  cilvēkus, kā pareizi veidot Instagram stāstus, lai tie būtu intriģējoši un skaisti izskatītos, kādas aplikācijas var izmantot  video rediģēšanai.

Paldies projektam “Man Nav Vienalga” par iespēju piedalīties meistarklasē un īpašs paldies lektorei Daiga Laizāne par aizrautīgo, atraktīvo un interesanto lekciju!

Informāciju apkopoja O.Lavrenova

MNV1MNV2