Š.g. 19. aprīlī Maltas vidusskolas 5.a un 6.a klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Preiļiem un apmeklēja Moto&Metal NESTER CUSTOM mākslas galeriju, ka arī piedalījās izglītības programmā jeb meistarklasē.

Moto&Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija ir vienīgā moto un metāla mākslas galerija Latvijā. Pati galerija, motocikli un skulptūras, kas te tiek izstādītas, ir galerijas saimnieka Aleksandra Nestjeruka radošā darba rezultāts.

Galerijas interjers un eksponāti ir radīti no auto un moto detaļām mākslinieka individuālajā stilā. Par katru no skulptūrām ir stāsts, ko skolēni dzirdēja, apmeklējot metāla mākslas galeriju.

Aleksandrs pastāstīja skolēniem, kādas prasmes ir nepieciešamas, lai veidotu brīvā mākslinieka karjeru, kā sākt savu biznesu, kā radīt jaunas idejas.

Meistarklasē skolēniem bija iespēja iepazīties ar transportlīdzekļu krāsošanu. Nodarbības procesa rezultātā katrs skolēns pamēģināja sevi aerogrāfijā, ieguva zināšanas un prasmes zīmējumu šablonu izgatavošanā. Katrs skolēns uzzīmēja "Nester Custom" logo un paņēma līdzi atmiņai. Par savu darbu katrs saņēma arī diplomu.

Iegūtās prasmes bērni varēs izmantot vizuālās mākslas stundās, dizainā un tehnoloģijās, kā arī citos mācību priekšmetos.

Atpakaļceļā uz mājām skolēni apmeklēja arī Preiļu pili un 5d sajūtu kino par amatniekiem Preiļu novadā un Latgalē. Skaņas, vējš, siltais gaiss, dūmu un gaismu spēles bija mazā video ceļojuma pavadoņi.

Informāciju sagatavoja skolotājas Jolanta Kotebo un Ksenija Orlova