18. maijā Latvijas muzeji divdesmito reizi piedalījās starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts”.

Šogad Muzeju nakts vienojošā tēma bija: izzināt un iegūt, pētīt un saprast, sasaistot to ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu "Muzeji izglītībai un pētniecībai".

Maltas vidusskolas 4.-12. klašu skolēni, vecāki un skolotāji 18. maijā devas uz Daugavpili, lai piedalītos Starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts".

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja bezmaksas piedalīties dažādās radošās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām pastaigām, apmeklēt muzejus un noskatīties krāšņu uguns šovu “INFERNO” no Kauņas.

Lai orientētos Muzeju nakts plašajā piedāvājumā, bija iespēja lejupielādēt Daugavpils Muzeju nakts karti.

Marka Rotko muzejā “DOCENDO DISCIMUS” apskatījām fotogrāfa un gleznotāja Romāna Korovina personālizstādi “Nomirsim kopā”, Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādi “Lielgabalu klusumā”, Starptautiskā keramikas mākslas simpozija izstādi, Studio Brieditis & Evans (Zviedrija) tekstila izstādi “Re Rag Rug”, Vjačeslava Pasinokova (Ukraina) “Cerība bērna acīm”, Mākslas telpu bērniem, apskatījām keramikas kolekcijas.

Apmeklējām Medicīnas muzeju, ka arī Daugavpils tehnikas un industriālā dizaina centru ,,Inženieru arsenālu”. “Inženieru arsenālā” ir izveidotas četras ekspozīciju zonas ar kopējo platību 2500 m2 ,kopumā centrā izvietotas pāri 40 retro automašīnas, vairāk nekā 80 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un moto-modeļu. Īpaša loma veltīta Daugavpils industriālajam mantojumam. Kopā tas viss veido stāstu par reģiona, Latvijas un pasaules tehnikas un dizaina attīstības vēsturi. "Inženieru arsenāla" pagalmā skolēni varēja izmēģināt senos rokas instrumentus.

Bija iespēja piedalīties radošā pastaigā Saules skolas kvartālā, izstāžu apskate.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā iepazināmies ar ekspozīciju “Daugavpils novada kultūrvēsture”, kā arī muzeja pagalmā klausījāmies Brigitas Madelānes, Romāna Saikovska un Sergeja Kožemjakina muzikālu priekšnesumu.

Pasākums bija ļoti interesants un aizraujošs, visi braucēji guva neaizmirstamas emocijas. Paldies visiem brauciena dalībniekiem un brauciena atbalstītājiem.

Informāciju sagatavoja skolotājas Jolanta Kotebo un Ksenija Orlova