Š.g. 18. maijā Maltas vidusskolas 8.a un 8.c klases skolēni devās braucienā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, lai izzinātu dažādus pagātnes notikumus.

Pirmais pieturas punkts bija Aglona - Pasta un informācijas muzejs. Muzejā mūs laipni sagaidīja bijusī Maltas 1. vidusskolas skolniece, skolotāja Elizabete Viļuma. E. Viļuma ir veikusi lielu izpētes darbu, lai vispusīgi izpētītu pasta attīstības vēsturi. Sākumā skolēni tika iepazīstināti ar to, ka senajiem latgaļiem ir bijusi sava karaliene – Marta. Tad E. Viļuma stāstīja, kā ziņu nodošanā tika iesaistīti dzīvnieki – baloži, bites un kaķi. Skolēni uzzināja, kā uz vēstules bija jāpielīmē pastmarka, lai mīļotājam slepeni pavēstītu par savām jūtām. E. Viļuma akcentēja, ka Pasta un informācijas muzejs ir "dzīvais muzejs", kur apmeklētājiem ir iespēja visu pataustīt, izpētīt un iejusties pastnieku lomā.

Tālākais ceļš veda uz Briežu dārzu. Briežu dārza saimniece pastāstīja par briežu dzīvesveidu, dažādām briežu sugām un kā ir iespējams izmantot briežu ragus.

Pēdējais pieturas punkts bija Andrupenes pagastā, kur viesojāmies Kroma kolnā. Skolēniem bija iespēja nedaudz ielūkoties, kāds bija seno latgaļu karavīru bruņojums un dzīvesveids. Ekskursijas dienas noslēgumā ugunskurā cepām desiņas un baudījām saulaino dienu.

Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju doties šāda veida ekskursijās, kur ir iespēja iepazīt tuvākās apkārtnes dabu, vēsturi un līdzcilvēkus.

Maltas vidusskolas 8.a,8.c klases audzinātājas: Inita Kurme, Inga Lubāne