5.septembrī Maltas vidusskolas 9.a, 8.a, 4.b klašu un dabaszinību pulciņa “Pētu, domāju, radu’’ izglītojamie devās uz Sarkaņkalnu, kur jau ceturto gadu norisinājās pasākums “Latvijas Finiera Zaļā klase”

Pasākumā "Zaļā klase" skolēniem bija iespēja apmeklēt 37 tematiskās stacijas, lai labāk varētu iepazīt meža nozares darbību.

8. un 9. klašu skolēniem šis pasākums bija vērtīgs, jo varēja saņemt informāciju par izglītības un karjeras iespējām mežu nozarē.

Savus stendus prezentēja Malnavas koledža un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Bija redzama veiksmīga starppriekšmetu saikne meža nozares iespējas fizikā, ķīmijā, bioloģijā, inženierzinībās un sportā.

Skolēni izmēģināja kā ir trenēties kamaniņu sportā, kā braukt ar kamaniņām, kā ar egles zaru senāk noteica laikapstākļus un darbojās ar mērinstrumentiem, ko izmanto ceļu būvē.

4. klašu un interešu izglītības pulciņa skolēniem bija iespēja caur praktiskām nodarbībām izzināt dabu, mežsaimniecību, iepazīties ar dabas aizsardzības pasākumiem, pētīt materiālus un produktus, kurus sniedz mums mežs. Visi pieturas punkti bija izglītojoši, raisīja  skolēnos interesi un sniedza neaimirstamas zināšanas.

Sagatavoja: Ksenija Orlova, Inga Lubāne, Jolanta Kotebo