14. maijā Maltas vidusskolas 1.a un 1.c klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās braucienā uz Maizes muzeju Aglonā. Muzejā ar visu sirdi godā ceļ Latvijas rudzu maizes klaipiņu. Šeit ir savākts simtiem lietu, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: spriguļi, lizes, abras un citi priekšmeti.

Muzejpedagoģiskās programmas ietvaros skolēni  varēja iepazīties ar maizes tapšanas procesu. Saimniece pastāstīja  par maizes vēsturi, par rudzu maizes gatavošanu pēc sentēvu metodēm. Skolēni varēja iemēģināt roku dzirnavu griešanā, pilnas graudu sētuves turēšanā.

1. klašu skolēni aplūkoja, atpazina rudzu graudus un tos izgaršoja. Maizes muzejā skolēni izveidoja savu rudzu maizes kukulīti, kuru izceptu paņēma līdzi. Bērnus cienāja ar tikko ceptu maizīti, medu un zāļu tēju.

Paldies muzejam par piedāvāto iespēju un izglītojošo programmu!

1.a klases audzinātāja Marija Kleina