Prasmju limenradis009Lai veicinātu skolēnu interesi par tik dažādo profesiju pasauli, 4.aprīlī Maltas vidusskolā norisinājās KAA pasākums “Prasmju līmeņrādis” , skolā viesojās “K-komanda”, kuras sastāvā bija 3 pozitīvi un enerģiski improvizācijas teātra dalībnieki, kas iesaistīja skolēnus dažādās aktivitātēs.

5.a klases skolēni iesaistījās aktivitātē “Šarādes par profesijām”. Skolēni minēja savus piemērus, kādas ir viņu izvēlētās profesijas un kas viņus interesē. Šoreiz skolēni pozitīvi pārsteidza gan ar ierastajām profesijām, gan ar diezgan nopietnām un sarežģītām. Pasākuma vadītāji ar improvizētām etīdēm vēlējās uzvērt to, kā atšķiras labs/ slikts profesijas pārstāvis, ko skolēni pamanīja un atzīmēja. Nodarbības beigās skolēni paši izmēģināja spēkus atainojot profesiju pārstāvjus.

8. un 9.klašu skolēni piedalījās nodarbībā “Profesiju puzle”, kuras mērķis bija uzvērt to, ka ļoti līdzīgas prasmes nepieciešamas daudzām šķietami nesaistītām profesijām. Darbojoties grupās, skolēni mēģināja atrast tās iemaņas, prasmes, kas nepieciešamas ārstam, IT speciālistam un pavāram. Skolēni izvēlējās viņuprāt atbilstošākos aprakstus un tos pamatoja prezentācijā. Šajā nodarbībā skolēni pārliecinājās, ka gan zināšanas, gan apgūtās prasmes un iemaņas jebkurā profesijā ir ļoti svarīgas; ka ir jāizvēlas tā profesija, kas tiešām interesē un, lai gūtu lielus panākumus, ir arī cītīgi jāatrāda un jāpilnveidojas.

Maruta Šaudiņa

Pedagogs karjeras konsultants