Jau piekto gadu Maltas vidusskolas skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ir nodrošināta iespēja regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, pieredzot vismaz vienu kultūras un mākslas norisi katrā mācību semestrī.

Šī mācību gada 1. semestrī skolēni iesaistījās dažādās programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātajās aktivitātēs:

• noskatījās koncertlekciju “Princeses mūzikas dārgumu lāde",
  • piedzīvoja teatrālu cirka izrādi “Bufonāde",
  • apmeklēja pilnībā atjaunoto un restaurēto Latgales jūgendstila pērli - Lūznavas muižu,
  • iepazinās ar Aglonas pasta un informācijas muzeju,
  • piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Latvijas Brīvības cīņas” Latgales kultūrvēstures muzejā,
  • noskatījās Viestura Kairiša spēlfilmu “Janvāris”, Matīsa Kažas filmu “Neona pavasaris”,
  • devās izzinošā ekskursijā uz Latgales vēstniecību GORS, lai gida pavadībā iepazītu laikmetīgās arhitektūras objektu.

Redzētais, dzirdētais šajos pasākumos ļāva 1. – 12. klašu skolēniem iepazīt Latvijas kultūru, paplašināja skolēnu redzesloku, bija labs papildinājums mācību stundās apgūtajam.

Paldies programmai “ Latvijas skolas soma” par iespēju izzināt un pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt inovācijas!

Direktora vietniece izglītības jomā Anita Purviņa