1Rudenī, godinot mākslinieka Jāņa Brektes simtgadi, Gulbenes Mākslas skolas Lizuma mākslas klase kopā ar mākslinieka Jāņa Brektes ģimeni Latvijas bērnus un jauniešus rosināja piedalīties vizuālās mākslas konkursā “Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100” un gleznot tikpat veikli, atraisīti un virtuozi, kā to mūža garumā darīja talantīgais mākslinieks.

Latvijas mākslas vēsturē Jānis Brekte ir pazīstams ar akvareļa tehnikā gleznotiem Vecrīgas skatiem, industriālajām ainavām, lauku ainavām ar upēm, ezeriem, jūras krastu, pakalniem un mežiem, klusām dabām.

Konkursā piedalījās 44 Latvijas mākslas skolas, vispārizglītojošās skolas un mākslas studijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 263 darbi, kuri bija skatāmi virtuālā izstādē Facebook Gulbenes Mākslas skolas lapā.

Arī aktīvie Maltas vidusskolas skolēni Aigars Skudra, Deniss Volosanovs, Karīna Ņebogatova, Aleksejs Grigorjevs, Dmitrijs Titovs, Jegors Nizins, Vanessa Bauska, Viktorija Trizna, Angelina Poplavska, Angelina Ragozina, Karolina Podskočija, Deniss Samohins, Linda Bukovska, Daniils Škņarovs, Aleksandrs Žagunovs, Aida Doroščenoka, Linda Kurmeļova, Marija Bebriša, Kirils Īlens, Milena Miroļubova papildus apgūstot akvareļu tehniku un, iespaidojoties no akvareļglezniecības meistara, ar saviem darbiem bagātināja konkursa dalībnieku darbu izstādi.

Atzinīgi konkursa žūrija novērtēja Aigara, Alekseja un Dmitrija gleznotās klusās dabas.

Skolēnus aicināja piedalīties konkursā un iedrošināja skolotājas Antoņina Vasiļjeva, Rita Siņavska un Vita Kāpostiņa-Tuče.

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem!

Vizuālās mākslas skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče

23