16. oktobrī Maltas vidusskolas 3.a, 3.b un 3.c klases skolēni devās braucienā uz Daugavpili, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalītos radošajā nodarbībā Rotko muzejā, iepazītos gida pavadībā ar Rotko muzeja izstādēm, Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”.

Rotko muzejā skolēniem bija iespēja iepazīties ar gleznu izstādi un izveidot savu mākslas darbu, ko viņi varēja paņemt līdzi un atstāt sev par piemiņu. Bērni no gida interesantā stāstījumā uzzināja un iepazina tādus mākslas virzienus kā reālisms un sirreālisms, stāstīja, kādas emocijas rada katra glezna.

Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” skolēni apskatīja plašāko retro tehnikas ekspozīciju visā Latgalē. Kopumā centrā skatāmas vairāk nekā 30 retro automašīnas, vairāk nekā 75 motocikli un mopēdi, 350 mazie auto un moto modeļi. Arī pati ēka, kurā izvietots Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”, ir unikāla laikmeta liecība un kultūrvēsturiskā vērtība. Inženieru arsenāla ēka ir viena no garākajām vēsturiskajām ēkām visā Latgalē.

Bērni par redzēto, dzirdēto saka, ka: "patika ļoti muzejā, jo tur bija ļoti skaisti". "Man patika Inženieru arsenālā, jo tur bija daudz senu un arī mūsdienīgu mašīnu." "Man patika skatīties gleznas." "Man patika Rotko muzejā līmēt un skatīties gleznas." "Visvairāk patika taisīt darbiņu ar līmi." "Patika gida stāstījums par mašīnām un motocikliem." "Redzēju visvecāko mašīnu." "Man patika mākslas nodarbība Rotko muzejā. Ļoti patika glezna "Dzidrs rīts"."

Dalība šajās aktivitātēs paplašināja skolēnu redzesloku, deva iespēju radoši darboties un gūt jaunas zināšanas, kuras varēs izmantot dažādos mācību priekšmetos.

3.a, 3.b, 3.c klases audzinātājas Valija Rudziša, Ludmila Maslobojeva, Rasma Afanasjeva