2023.gadā paiet 20 gadi, kopš UNESCO pieņēma Konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. 50.gadadienu svinēs arī organizācija “Starptautiskā deju padome” (“Apvienoto deju Nācija”). Ņemot to vērā, 51. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam “LIDICE 2023” tika noteikta tēma - DEJA.

 

Deja ir kustību māksla, caur kuru var nodot stāstus, emocijas un noskaņojumu, neizmantojot vārdus – gluži kā tēlotājmākslā. Deja izsenis ir bijusi cilvēku saziņas līdzeklis, kultūras sastāvdaļa. Jau aizvēsturiskajā laikmetā cilvēki izpildīja rituālas dejas, lai nodrošinātu veiksmīgu medīšanu vai iegūtu savu dievu labvēlību. Laika gaitā deja ir kļuvusi par tautas svētku un arī teātra izrāžu sastāvdaļu. Cilvēki dejo kopā grupās, kolektīvos vai solo izpildījumā.  Deja asociējas ar ritmu, mūziku un bieži vien ar skaistiem un izteiksmīgiem kostīmiem. Deju spilgtāku padara ne tikai dejotāji, horeogrāfi, scenogrāfi un mūziķi, bet arī gaismas efekti, ēnu spēles un deju zīmējumi.

Apakštēmas:

  1. Kādas dejas tev patīk?
  2. Kāda mūzika iedvesmo dejot?
  3. Ar ko tu gribētu dejot vai kur tu gribētu dejot?
  4. Kā tu jūties dejojot?
  5. Kādas emocijas tu gribētu izteikt dejā?
  6. Vai daba un lietas var izpausties kustībā/dejā?

Maltas vidusskolas skolēni aktīvi gatavojās konkursam. Savos radošajos darbos atspoguļoja emocijas, kustību, stāstus, piedzīvojumus, kultūrvēsturisko mantojumu.

Maltas vidusskola konkursam iesniedza 43 darbus, no kuriem 1 darbs pēc žūrijas vērtējuma ir iekļauts laureātu sarakstā.

Arnis Ostrovskis 9.a klase (sk. A.Vasiļjeva, darba foto - šī raksta titulbilde)

Apsveicam un lepojamies!

Visus darbus ir iespējams aplūkot >ŠEIT<

Dalies: