10.septembrī Maltas vidusskolas 6. a un 6.b klašu izglītojamie devās uz Rēzeknes novada Janapoles mežu, lai piedalītos Latvijas Valsts mežu rīkotajā “Meža ekspedīcijā”.

“LVM Meža ekspedīcija” ir lieliska iespēja skolēniem apgūt dabaszinības mežā kopīgā piedzīvojumā ar klases biedriem. Skolēniem rodas izpratne par to, kā skolā iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, kā arī veido izpratni par mežu saglabāšanas pasākumiem.

Ekspedīcijas laikā skolēni dodas izzinošā pastaigā pa mežu, šī gajiena laikā piestājot pie dažādām mācību stacijām. Katrā pieturas punktā skolēni praktiski darbojas, mēra, tausta, risina, vēro utt. Praktiska darbošanās mežā ir unikāla dabaszinību mācīšanās metode, kas sniedz skolēniem iespēju iegūt nepieciešmās zināšanas dabaszinību priekšmetā un apgūt prasmes, kuras pielietot ikdienas dzīvē un turpmākajās mācībās.

Sagatavoja: Jolanta Kotebo