Lidice 2021_10

Pirms simts gadiem čehu rakstnieks Karels Čapeks meklēja idejas savam darbam, kā saukt “mākslīgos darba veicējus”, un viņa brālis gleznotājs Jozefs Čapeks ieteica tos nosaukt par “robotiem”. Tā slāvu izcelsmes vārds piespiedu darbam kļuva par pamatu vārdam, kas pazīstams visā pasaulē.

Būtu interesanti zināt, ko Karels Čapeks rakstītu šodien, kad mūsu dzīve nav iedomājama bez dažādām ierīcēm, kas atrodas uz mūsu rakstāmgaldiem un kabatās, bez robotiem, kas palīdz mājās, ražošanas procesos, medicīnā, tehnikā.

UNESCO Ģenerālā asambleja kā galveno tēmu 2021. gadā izvirzījusi “ROBOTS un mākslīgais intelekts”. Atsaucoties aicinājumam, 49.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tiek piedāvāta tēma ROBOTS un mākslīgais intelekts”.

Apakštēmas:

9.1. Ko robots var/drīkst (nedrīkst) darīt

9.2. Kas atrodas mašīnas-robota iekšienē

  • Roboti literatūrā un kino
  • 2121. gads
  • Mākslīgā intelekta attīstība un tā veidi
  • Tehnoloģijas un ētika
  • Dati
  • Nanoroboti

 

Maltas vidusskolas skolēni atīvi zīmēja, gleznoja, darināja no koka un metāla daudzveidīgus vizuālās un vizuāli plastiskās  mākslas darbus. No skolas konkursam tika iesniegti sekojošu autoru darbi:

1.b klase- Adele Ulase, Iļja Maļavko, Artūrs Freimanis, Sergejs Kurmeļovs, Vita Loginova, Sofija Pimenova.

2.b klase- Jeva Ragozina, Kirils Brokāns, Kirils Maslobojevs.

3.b klase- Kevins Ivanovs, Daniels Mironovs, Marks Pņovs, Nikita Demjanovs.

4.b klase- Elīna Oļševska, Deniss Volosanovs, Deniss Kjarkuzis, Ksenija Leiniša, Maksims Filatovs.

5.a klase- Viktorija Poļakova, Egija Terēze Babre.

5.b klase- Marija Bebriša, Kirils Īlens, Nikita Purišķevičs, Daniils Škņarovs, Ksenija Bondare, Varvara Grišule, Aleksandrs Žagunovs, Aida Doroščenoka, Adrians Kurmeļovs, Milāna Žagare, Jūlija Sorokina, Valērija Fjodorova.

5.c klase- Santa Zunda, Selīna Svikša.

6.a klase- Adriana Jahnoveca, Laura Dubenskaja, Kristīne Gruznova, Liāna Daniela Lāce, Vanesa Rogozina.

6.b klase- Vladislavs Ionins, Daniela Borisova, Viktorija Valtere, Anastasija Dubcova, Aļona Mažajeva, Karina Ņebogatova, Jevgenijs Kvasovs.

6.c klase- Laura Zuja, Aļesja Solovjova.

7.a klase- Arnis Ostrovskis, Marks Tučs.

8.a klase- Anželika Percova, Agate Gžibovska, Una Upelniece.

8.b klase- Sergejs Tarakanovs.

Skolēnus piedalīties konkursā aicināja un iedrošināja skolotāji: Gunārs Vjakse, Rita Siņavska, Antoņina Vasiļjeva, Vita Kāpostiņa-Tuče.

Konkursa noslēguma pasākums-apbalvošana notiks 2021.gada 11.februārī.

 

Darbu foto:

  • Lidice 2021_1
  • Lidice 2021_2
  • Lidice 2021_3
  • Lidice 2021_4
  • Lidice 2021_5
  • Lidice 2021_6
  • Lidice 2021_7
  • Lidice 2021_8
  • Lidice 2021_9
  • Lidice 2021_10
  • Lidice 2021_11
  • Lidice 2021_12
  • Lidice 2021_13
  • Lidice 2021_14
  • Lidice 2021_15
  • Lidice 2021_16
  • Lidice 2021_17
  • Lidice 2021_18
  • Lidice 2021_19
  • Lidice 2021_20
  • Lidice 2021_21
  • Lidice 2021_22
  • Lidice 2021_23
  • Lidice 2021_24
  • Lidice 2021_25
  • Lidice 2021_26
  • Lidice 2021_27
  • Lidice 2021_28
  • Lidice 2021_29
  • Lidice 2021_30
  • Lidice 2021_31
  • Lidice 2021_32
  • Lidice 2021_33
  • Lidice 2021_34
  • Lidice 2021_35
  • Lidice 2021_36
  • Lidice 2021_37
  • Lidice 2021_38
  • Lidice 2021_39
  • Lidice 2021_40
  • Lidice 2021_41
  • Lidice 2021_42
  • Lidice 2021_43
  • Lidice 2021_44
  • Lidice 2021_45
  • Lidice 2021_46
  • Lidice 2021_47
  • Lidice 2021_48
  • Lidice 2021_49
  • Lidice 2021_50
  • Lidice 2021_51
  • Lidice 2021_52
  • Lidice 2021_53