Lidice 2021_10

Pirms simts gadiem čehu rakstnieks Karels Čapeks meklēja idejas savam darbam, kā saukt “mākslīgos darba veicējus”, un viņa brālis gleznotājs Jozefs Čapeks ieteica tos nosaukt par “robotiem”. Tā slāvu izcelsmes vārds piespiedu darbam kļuva par pamatu vārdam, kas pazīstams visā pasaulē.

Būtu interesanti zināt, ko Karels Čapeks rakstītu šodien, kad mūsu dzīve nav iedomājama bez dažādām ierīcēm, kas atrodas uz mūsu rakstāmgaldiem un kabatās, bez robotiem, kas palīdz mājās, ražošanas procesos, medicīnā, tehnikā.

UNESCO Ģenerālā asambleja kā galveno tēmu 2021. gadā izvirzījusi “ROBOTS un mākslīgais intelekts”. Atsaucoties aicinājumam, 49.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tiek piedāvāta tēma ROBOTS un mākslīgais intelekts”.

Apakštēmas:

9.1. Ko robots var/drīkst (nedrīkst) darīt

9.2. Kas atrodas mašīnas-robota iekšienē

  • Roboti literatūrā un kino
  • 2121. gads
  • Mākslīgā intelekta attīstība un tā veidi
  • Tehnoloģijas un ētika
  • Dati
  • Nanoroboti

 

Maltas vidusskolas skolēni atīvi zīmēja, gleznoja, darināja no koka un metāla daudzveidīgus vizuālās un vizuāli plastiskās  mākslas darbus. No skolas konkursam tika iesniegti sekojošu autoru darbi:

1.b klase- Adele Ulase, Iļja Maļavko, Artūrs Freimanis, Sergejs Kurmeļovs, Vita Loginova, Sofija Pimenova.

2.b klase- Jeva Ragozina, Kirils Brokāns, Kirils Maslobojevs.

3.b klase- Kevins Ivanovs, Daniels Mironovs, Marks Pņovs, Nikita Demjanovs.

4.b klase- Elīna Oļševska, Deniss Volosanovs, Deniss Kjarkuzis, Ksenija Leiniša, Maksims Filatovs.

5.a klase- Viktorija Poļakova, Egija Terēze Babre.

5.b klase- Marija Bebriša, Kirils Īlens, Nikita Purišķevičs, Daniils Škņarovs, Ksenija Bondare, Varvara Grišule, Aleksandrs Žagunovs, Aida Doroščenoka, Adrians Kurmeļovs, Milāna Žagare, Jūlija Sorokina, Valērija Fjodorova.

5.c klase- Santa Zunda, Selīna Svikša.

6.a klase- Adriana Jahnoveca, Laura Dubenskaja, Kristīne Gruznova, Liāna Daniela Lāce, Vanesa Rogozina.

6.b klase- Vladislavs Ionins, Daniela Borisova, Viktorija Valtere, Anastasija Dubcova, Aļona Mažajeva, Karina Ņebogatova, Jevgenijs Kvasovs.

6.c klase- Laura Zuja, Aļesja Solovjova.

7.a klase- Arnis Ostrovskis, Marks Tučs.

8.a klase- Anželika Percova, Agate Gžibovska, Una Upelniece.

8.b klase- Sergejs Tarakanovs.

Skolēnus piedalīties konkursā aicināja un iedrošināja skolotāji: Gunārs Vjakse, Rita Siņavska, Antoņina Vasiļjeva, Vita Kāpostiņa-Tuče.

Konkursa noslēguma pasākums-apbalvošana notiks 2021.gada 11.februārī.

 

Darbu foto: