Zīmēšanas tēma:

• “Mana dzimtā zeme “.
  • “Mans mīļākais pasaku varonis “.

Plakāta tēma:

• “Cīņa ar COVID”

Konkursa organizatori: Mākslu izglītības kompetences centrs "Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA"

Konkursa mērķis ir rosināt bērnu un jauniešu mākslinieciskās izpausmes, attīstīt iztēli, radošo domāšanu un idejas vizualizēšanas prasmes, kā arī veicināt interesi par vienu no nozīmīgākajām vizuālās mākslas tehnikām – grafiku.

ORGANIZATORI:

Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm.

MĒRĶI UN UZDEVUMI:

1. Stiprināt bērnu un jauniešu patriotismu un valstisko apziņu, bagātināt kultūrvēsturisko pieredzi, veicināt radošo spēju attīstību un iniciatīvu izteikt sevi ar dažādiem mākslas izteiksmes līdzekļiem.
  2. Sniegt iespēju konkursa dalībniekiem piedalīties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas projektā un izvirzīt dalībniekus Svētkiem.
  3. Veicināt izglītības iestāžu mākslas pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Gatavojoties Svētku vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmai, saules simbola atspoguļošana tērpos, rakstos, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā – deju rakstos, simbolos, cimdu un zeķu rakstos, tai skaitā latviešu tautas folklorā, radīt darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās.

Ķekavas novadpētniecības muzejs jau 14. gadu aicina piedalīties skolēnus mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītajā skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā “Pa-smejies!”. Šoreiz, sākot no 3. klases līdz 12. klasei, no jebkuras Latvijas skolas un mākslas skolas, iesūtot savu zīmēto karikatūru, komiksu vai šaržu saskaņā ar noteikto gada moto, un tas šogad ir: “Ekrāni mūsu dzīvē”.

Konkursa rīkotājs:  Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.